İngiltere Çalışma / İş Vizesi

2015-02-11 14:11:41

ingiltere çalışma vizesi, ingiltere vizesi, çalışma izni, çalışan, izin, iş, tier

İngiltere'de kısa/uzun süreli çalışmak veya iş kurmak için İngiltere Çalışma Vizesi sahibi olunmalıdır.

İngiltere Çalışma İzni Vizesi İngiltere'de bulunulacak süre ve yapılacak işin niteliği göz önüne alınarak 2 gruba ayrılmaktadır. Ayrıca İngiltere'de iş kurmak ve serbest meslek sahibi olarak çalışma ve yaşama imkanı veren Ankara Antlaşması Vizesi de İngiltere Çalışma Vizesi kategorisinde değerlendirilmektedir.

İngiltere'de dönemsel veya uzun süreli olarak çalışma imkanı bulunmaktadır. Uzun süreli çalışmak için gerekli çalışma izni Work Permit olarak adlandırılırken, sezonluk/dönemlik/geçici işler için gerekli vize türü Permit Free olarak adlandırılır. Süreye bağlı olarak genel anlamda ikiye ayırdığımız İngiltere Çalışma Vizesi türleri İngiltere'de yapılacak işe göre kendi içerisinde pek çok kategoriye ayrılmaktadır.

Örneğin; İngiltere'de bir işyerinde, bir iş verenin yanında çalışma izni (work permit) ile çalışmak üzere Tier 2 ve Tier 5 - İngiltere Çalışma İzni Vizeleri'ne başvuru yapmak gerekirken, mevcut çalışılan şirketin İngiltere'deki şubesinde görev yapmak üzere seyahat edecekler Şirket İçi Transfer için İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu yapmalıdır.

Diğer taraftan İngiltere'de iş kurmak için tek seçenek Ankara Antlaşması Vizesi değildir. Girişimciler için İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu yapılarak İngiltere'de iş kurmak da mümkündür. Bu iki vize türü arasındaki fark girişimcilerin İngiltere vize başvurusu esnasında göstermeleri gereken sermaye alt sınırı olmasına karşın Ankara Antlaşması'nda böyle bir şartın söz konusu olmamasıdır.

Çalışma İzni kapsayan İngiltere Vizesi türleri hakkında detaylar için İngiltere Çalışma Vizesi sayfasını inceleyebilirsiniz. Ayrıca İngiltere çalışma vizesi başvurunuz hakkında sorularınız için lütfen İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak İngiltere Çalışma Vizesi uzmanlarımız ile görüşün. Uzmanlarımız İngiltere'de bulunma sebebiniz ve halihazırdaki koşullarınızı dikkate alarak vize başvurusu için gerekli evrakların bir listesini çıkaracak ve sağladığınız evraklara göre başvurunuzu hazırlarken dosyanızı mümkün olan en kusursuz haline getirecektir.

İngiltere Vizesi, İngiltere Vize Redleri ve Ankara Antlaşması ile ilgili her türlü bilgi, öneri ve danışmanlık konusunda bizimle iletişime geçmek için tıklayınız »

  • "İngiltere Çalışma / İş Vizesi" sayfası 6105 defa okundu
  • ingiltere çalışma vizesi, ingiltere vizesi, çalışma izni, çalışan, izin, iş, tier
  •   «  İngiltere Çalışma / İş Vizesi sayfasını paylaş
x

Bizi Takip Edin