IELTS for UKVI

2015-05-20 18:04:13

IELTS for UKVI, İngiltere vizesi

Tier 4 - İngiltere Öğrenci Vizesi başvuruları esnasında sağlanması gereken dil yeterliliğine ilişkin sınavlar kaldırılarak IELTS for UKVI şartı getirildi.

Bundan böyle IELTS sınavındaki dil yeterliliği UKVI gerekliliğine uygun şekilde gerçekleştirilerek kanıtlanacaktır. Buna IELTS for UKVI denmektedir.

6 Nisan 2015 tarihinden itibaren İngiltere’de eğitim görme amacıyla Tier 4 İngiltere öğrenci vizesine başvuracak  olan öğrenciler IELTS for UKVI denilen sınava girmeliler.  Aslında bu yeni bir sınav türü değildir. IELTS’ten içerik olarak hiçbir farkı yoktur. Tek fark sınava girecek adaylar sınavın başından sonuna kadar videoya çekilecektir. Adayın rahatsız olmaması için bu video çekimi belirli bir mesafeden olacaktır. Bu değişiklik tamamen sınavın güvenilirliği açısından gelmiştir. Bu sınavın ücreti normal IELTS sınavından yaklaşık 2 kat daha fazladır.

Bu değişikle beraber Gov.UK’in resmi web sitesinde belirtildiği üzere 5 Nisan 2015 tarihine kadar IELTS sınavına girmiş adayların skorları 6 Kasım 2015 tarihine kadar kullanılabilecektir. Yani 6 Nisan 2015 tarihinden sonra Tier 4 İngiltere vizesine başvuracak öğrenciler (sadece higher education institution yani yükseköğretim kurumu kapsamında eğitim alacak olan öğrenciler) IELTS for UKVI sınavına girmek zorundadırlar.

İngiltere öğrenci vizesi de dahil olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi için lütfen uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden irtibata geçiniz.

İngiltere Vizesi, İngiltere Vize Redleri ve Ankara Antlaşması ile ilgili her türlü bilgi, öneri ve danışmanlık konusunda bizimle iletişime geçmek için tıklayınız »

  • "IELTS for UKVI" sayfası 2793 defa okundu
  • IELTS for UKVI, İngiltere vizesi
  •   «  IELTS for UKVI sayfasını paylaş
x

Bizi Takip Edin