İngiltere Vize Reddi ve İtirazlar

Güncellenme Tarihi: 2019-06-26 16:12:11

İngiltere Vizesi başvurusu yaptıysanız ancak reddedildiyse bu durumda bazı vize türleri için sonuca itiraz etme hakkınız bulunmaktadır, itiraz hakkı bulunmayan vize türleri içinse yeniden değerlendirilmek üzere başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere Vize Reddi ve İtirazlar

Her yıl binlerce İngiltere Vizesi başvurusu vize memurları tarafından haklı veya haksız yere reddedilmektedir. Kimi zaman dosyaya eklenmesi unutulmuş bir evrak, kimi zaman evraklar arasındaki tutarsızlık, kimi zamansa açıklamalar noktasında yapılmış bir yanlışlık veya vize başvuru formunda yapılan dikkatsizlik sonucu yanlış cevap verilen bir soru yahut her şey doğru yapılmış olsa dahi vize memurunun gösterilen evrakları ve açıklamaları yanlış anlaması vize başvurusunun reddedilmesine sebep olmaktadır. İngiltere Vizesi başvurularının reddedilmesi halinde vize harcı iadesi gibi bir uygulama bulunmamaktadır. Dolayısıyla alınan bir ret hem başvuru sürecindeki zaman kaybına, hem vize türüne göre değişkenlik gösterse dahi maddi bir kayba, hem de kişinin reddedilmiş olması sebebiyle psikolojik olarak yıpranmaya sebep olmaktadır.

CSS & Co Legal olarak ilk amacımız İngiltere Vizesi başvuru sahiplerinin ilk başvurularında kabul alması ve tüm bu kayıpları atlayarak İngiltere seyahatini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmesini sağlamaktadır. Ancak beklenen veya beklenmeyen bir sebeple ret alınmış olunması durumunda yapılan itirazlar ile vize sonucunu olumlu olarak değiştirmek mümkün olmaktadır. Bu durumda  vize uzmanlarımız ret gerekçenizi ve evraklarınızı en baştan inceleyerek yeni bir dosya hazırlamaktadır. Sonrasında şayet başvuru yapılmış olan vize türü itiraz hakkı veriyorsa bu sonuca İngiltere'de yetkili CSS Legal avukatları aracılığıyla itiraz ediyor ve gerekli durumlarda dava açıp süreci takip ediyoruz. Vize türü redde itiraz hakkı tanımıyorsa bu durumda yeniden başvuru yapılarak vize memurunun eksik veya hatalı gördüğü noktalar ayrıca açıklanmak suretiyle başvurunun olumlu sonuçlanması sağlanıyor.

İngiltere Vizesi başvuruları, vize retlerine itirazlar, itiraz davaları, itiraz hakkı veren vize türleri ve prosedür hakkında bilgi için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı arayarak uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Ayrıca İngiltere'de yetkili avukatlarımızla görüşmek üzere Türkiye'de bulundukları tarihler için randevu talep edebilirsiniz.

"İngiltere Vize Reddi ve İtirazlar" sayfası 6626 defa okundu