Ankara Antlaşması Vizesi Hangi İş Alanlarını Kapsamaktadır?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-26 19:45:24

İngiltere Ankara Anlaşması vizesi alarak İngiliz yasalarına göre özel sertifika ve eğitim gerektiren işlerin dışındaki her işi serbest meslek erbabı olarak yapabilirsiniz.

Ankara Antlaşması Vizesi Hangi İş Alanlarını Kapsamaktadır?

Ankara Antlaşması kapsamında almış olduğunuz İngiltere Vizesi ile serbest meslek erbabı olarak çalışmalısınız. Herhangi bir işyerinde işçi/çalışan statüsünde bulunmanız bu vize türü ile mümkün değildir.

İngiltere Ankara Anlaşması vizesiilebaşka birinin veya işyerinin hizmetinde işçi olmaksızın İngiltere'de yapacağınız işlerinizi yaşadığınız evi ofis olarak kullanarak, bir iş yeri olmadan seyyar olarak, yeni bir şirket kurarak ya da var olan bir şirketi devralarak veya bir şirketin işletme haklarını 3, 5 ve 10 yıllık süreyle devralarak sürdürebilirsiniz.

Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere’de yapılacak serbest meslek olarak değerlendirilen işlerden bazıları şunlardır; Bilgi Teknolojileri (IT) Uzmanlığı, Araç Satış İşleri (Oto Galerisi vb.), Lokanta ve Market İşletmeciliği, Motosiklet ve Bisiklet Tamirciliği, Hazır Yemek (Catering), İş Danışmanlığı, Gıda Satıcısı (Dondurma, Kebap Araçları vs.), Marangoz, Halı Yıkamacılığı, Yaşlı - Hasta Bakıcılığı, Kişisel Gelişim Danışmanlığı, Ev ve İşyeri Temizlikçiliği,  Nakliye ve Kurye İşleri vb.

Bu işleri kendiniz başınıza yapabileceğiniz gibi ortaklık kurma yoluyla da yapabilirsiniz. Bunun yanında İngiltere'de Ankara Anlaşması kapsamında yapmayı planladığınız işi mobil ya da evden yaparak başlayabilir ileride iş yeri açarak devam edebilirsiniz. Yani işinizi nasıl yapacağınız sizin inisiyatifinize bırakılmıştır.

Yukarıda yer alan veya yer almayan iş kolları ile İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi hakkında  detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak firmamızı arayabilir ya da Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep'te bulunan ofislerimizi ziyaret ederek danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

"Ankara Antlaşması Vizesi Hangi İş Alanlarını Kapsamaktadır?" sayfası 4894 defa okundu