İngiltere Konsolosluğu Nerede?

2015-02-11 15:12:22

ingiltere vizesi, konsolosluk, elçilik, büyükelçilik, başvuru

İngiltere Hükümeti'nin Ankara'da bulunan Büyükelçiliği ve İstanbul'da bulunan Başkonsolosluğu da dahil olmak üzere Türkiye'de bulunan yetkili tüm temsil noktaları İngiltere ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişimini ve devamını sağlamayı amaçlamaktadır. 

Antalya, Bodrum, Marmaris ve İzmir'de bulanan temsilcilikler sayesinde Türkiye genelinde kapsamlı bir konsolosluk ağına sahip olan İngiliz Elçiliği, Türkiye'de kalıcı olarak bulunan 40 bin ve yaz aylarında ülkemize gelen yaklaşık 2.5 milyon Britanyalı için çeşitli alanlarda hizmet vermektedir.

Öte yandan İngiltere Konsoloslukları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını yapmak üzere başvurdukları birimler değillerdir. İngiltere Vizesi başvuruları büyükelçiliğe bağlı olan ve Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Gaziantep, Adana ve Antalya'da bulunan Başvuru Merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Konsolosluk veya elçiliğe başvuru yapılması söz konusu değildir.

İngiltere Büyükelçiliği ve Konsolosluklarının adres ve diğer iletişim bilgilerine İngiltere Büyükelçiliği Resmi Sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vizesi başvuru süreci, prosedürü ve gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

İngiltere Vizesi, İngiltere Vize Redleri ve Ankara Antlaşması ile ilgili her türlü bilgi, öneri ve danışmanlık konusunda bizimle iletişime geçmek için tıklayınız »

  • "İngiltere Konsolosluğu Nerede?" sayfası 4679 defa okundu
  • ingiltere vizesi, konsolosluk, elçilik, büyükelçilik, başvuru
  •   «  İngiltere Konsolosluğu Nerede? sayfasını paylaş
x

Bizi Takip Edin