İngiltere Öğrenci Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-07-09 09:33:42

İngiltere'de öğrenci olarak bulunmak ve eğitim almak için İngiltere Öğrenci Vizesi sahibi olunmalıdır. 

İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri öğrenciliğin süresine ve eğitim alanına/şekline göre esasen 3 gruba ayrılmakla beraber öğrencilik öncesinde okullarla görüşmek veya giriş sınavlarına katılmak üzere İngiltere'ye gitmeye olanak sağlayan Öğrenci Adayları için İngiltere Vizesi de öğrenci vizeleri kategorisinde değerlendirilebilir.

Burada İngiltere Öğrenci Vizesi türlerine dair genel bir açıklama verilecek olup detaylar için Öğrenciler için İngiltere Vizesi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Uzmanlarımız İngiltere'de alacağınız eğitimin niteliği ve sizin halihazırdaki koşullarınızı dikkate alarak vize başvurusu için gerekli evrakların bir listesini çıkaracak ve sağladığınız evraklara göre başvurunuzu hazırlarken dosyanızı mümkün olan en kusursuz haline getirecektir.

1. Öğrenci Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi (6 ay)

İngiltere'de 6 aydan kısa süreli alınacak tüm eğitim türlerini kapsamakta olan bu öğrenci vizesi türü ile İngiltere'ye giden kişi dil eğitiminden mesleki eğitimlere kadar geniş bir yelpazede yaz ve kış okullarına, dönemlik eğitimlere veya 6 aydan kısa süreli olmak şartıyla diğer herhangi bir eğitime katılabilirler.

2. Öğrenci Ziyaretçiler için Uzatılmış İngiltere Vizesi (6-11 ay)

Bu öğrenci vizesi türü Öğrenci Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi (6 ay) kategorisinin uzatılmış hali olup yalnızca dil eğitimi almak isteyen kişileri kapsamaktadır. Ancak dikkat edilmelidir ki; bu vize İngiltere'ye 6 aylık öğrenci vizesi ile gittikten sonra vize süresi uzatılarak alınamaz. İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, henüz Türkiye'deyken 6 ile 11 ay arası süreyle dil eğitimine gitmek isteyen kişilerin başvurabileceği bir vize türüdür.

3. Tier 4 - Öğrenciler için Uzun Süreli İngiltere Vizesi (6 ay + )

Kısaca Tier 4 Vizesi olarak da geçen bu öğrenci vizesi türü İngiltere'de uzun süreli öğrenci olarak bulunmak ve lise, üniversite, master ve doktora gibi eğitimlere katılmak isteyen kişileri kapsamaktadır.

Tier 4 vizesi en geniş kapsamlı öğrenci vizesi türü olup hem kimi türleri için vize sahibine çalışma izni vermekte hem de varsa ailesine (eş ve 18 yaş altı çocuklar) İngiltere'de kendisi ile birlikte yaşama imkanı verebilmektedir. Bunun yanı sıra Tier 4 vizesi İngiltere'de iken dönüştürülebilen bir vize türüdür. Kendi işini kurmak üzere Ankara Antlaşması Vizesi'ne dönüştürülebileceği gibi evlilik vs yoluyla yerleşim vizesine de dönüştürülebilir. Alternatifler, detaylar ve prosedür hakkında bilgi sahibi olmak için İngiltere Öğrenci Vizesi uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

4. Öğrenci Adayları için İngiltere Vizesi

Daha önce de belirtildiği gibi Öğrenci Adayları için İngiltere Vizesi İngiltere'de eğitim almak isteyen ancak henüz okuluna karar vermemiş yahut okulla görüşmesi, sınav ve mülakatlarına katılması gereken kişilerin başvurabileceği bir vize türüdür. Bu vize ile İngiltere'ye giriş yapan öğrenci adayları sınav/mülakatları geçmeleri veya nihai kararlarını vermeleri halinde İngiltere'den başvuru yaparak vize türlerini Tier 4 - Öğrenciler için Uzun Süreli İngiltere Vizesi (6 ay + ) ile değiştirebilir ve eğitimlerine başlayabilirler.

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Vize danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, vize başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi" sayfası 8775 defa okundu