İngiltere Öğrenci Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2022-04-21 14:25:22

İngiltere'de öğrenci olarak bulunmak ve eğitim almak için İngiltere Öğrenci Vizesi sahibi olunmalıdır.

İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri öğrenciliğin süresine ve eğitim alanına/şekline göre esasen 3 gruba ayrılmakla beraber öğrencilik öncesinde okullarla görüşmek veya giriş sınavlarına katılmak üzere İngiltere'ye gitmeye olanak sağlayan Öğrenci Adayları için İngiltere Vizesi de öğrenci vizeleri kategorisinde değerlendirilebilir.

Burada İngiltere Öğrenci Vizesi türlerine dair genel bir açıklama verilecek olup detaylar için Öğrenciler için İngiltere Vizesi sayfasını inceleyebilirsiniz. Uzmanlarımız İngiltere'de alacağınız eğitimin niteliği ve sizin halihazırdaki koşullarınızı dikkate alarak vize başvurusu için gerekli evrakların bir listesini çıkaracak ve sağladığınız evraklara göre başvurunuzu hazırlarken dosyanızı mümkün olan en kusursuz haline getirecektir.

Öğrenci Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi (6 ay)

İngiltere'de 6 aydan kısa süreli alınacak tüm eğitim türlerini kapsamakta olan bu ingiltere öğrenci vizesi türü ile İngiltere'ye giden kişi dil eğitiminden mesleki eğitimlere kadar geniş bir yelpazede yaz ve kış okullarına, dönemlik eğitimlere veya 6 aydan kısa süreli olmak şartıyla diğer herhangi bir eğitime katılabilirler.

Öğrenci Ziyaretçiler için Uzatılmış İngiltere Vizesi (6-11 ay)

Bu öğrenci vizesi türü Öğrenci Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi (6 ay) kategorisinin uzatılmış hali olup yalnızca dil eğitimi almak isteyen kişileri kapsamaktadır. Ancak dikkat edilmelidir ki; bu vize İngiltere'ye 6 aylık ingiltere öğrenci vizesi ile gittikten sonra vize süresi uzatılarak alınamaz.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, henüz Türkiye'deyken 6 ile 11 ay arası süreyle dil eğitimine gitmek isteyen kişilerin başvurabileceği bir vize türüdür.

Tier 4 - Öğrenciler için Uzun Süreli İngiltere Vizesi (6 ay+)

Kısaca Tier 4 Vizesi olarak da geçen bu öğrenci vizesi türü İngiltere'de uzun süreli öğrenci olarak bulunmak ve lise, üniversite, master ve doktora gibi eğitimlere katılmak isteyen kişileri kapsamaktadır.  Tier 4 vizesi en geniş kapsamlı ingiltere öğrenci vizesi türü olup hem kimi türleri için vize sahibine çalışma izni vermekte hem de varsa ailesine (eş ve 18 yaş altı çocuklar) İngiltere'de kendisi ile birlikte yaşama imkanı verebilmektedir.

Bunun yanı sıra Tier 4 vizesi İngiltere'de iken dönüştürülebilen bir vize türüdür. Kendi işini kurmak üzere Ankara Antlaşması Vizesi'ne dönüştürülebileceği gibi evlilik vs yoluyla yerleşim vizesine de dönüştürülebilir. Alternatifler, detaylar ve prosedür hakkında bilgi sahibi olmak için İngiltere Öğrenci Vizesi uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Öğrenci Adayları için İngiltere Vizesi

Daha önce de belirtildiği gibi Öğrenci Adayları için İngiltere Vizesi İngiltere'de eğitim almak isteyen ancak henüz okuluna karar vermemiş yahut okulla görüşmesi, sınav ve mülakatlarına katılması gereken kişilerin başvurabileceği bir vize türüdür. Bu vize ile İngiltere'ye giriş yapan öğrenci adayları sınav/mülakatları geçmeleri veya nihai kararlarını vermeleri halinde İngiltere'den başvuru yaparak vize türlerini Tier 4 - Öğrenciler için Uzun Süreli İngiltere Vizesi (6 ay + ) ile değiştirebilir ve eğitimlerine başlayabilirler.

İngiltere Öğrenci Vizesi Ücreti

İngiltere Öğrenci vizesi ücreti online olarak ödenebilen, başvuru işlemlerinin başlatılabilmesini sağlayan ve vize türüne göre değişiklik gösteren harçtır. İngiltere Öğrenci vizesi ücreti başvurulan vize türlerine ve talep edilen vize süresinde göre değişiklik göstermektedir. İngiltere vizesi işlemlerinin başlatılabilmesini sağlayan vize harçları, her yıl İngiltere’de mali yılın sona ermesiyle dolar kurundaki değişikliklere bağlı olarak yeniden düzenlenmektedir. Bu sebeple İngiltere vizesi türlerinin seçimi başvuru işlemlerinin en başında ödenecek vize harcı hususunda oldukça önemlidir. Vize harcını ödemeyen bireylerin başvuru işlemleri başlatılamayacaktır.

İngiltere Vizesi Öğrenci Belgesi

İngiltere vizesi öğrenci belgesi, Öğrenci Vizesi başvuru dosyasında bulunması gereken, bireylerin İngiltere’ye seyahat amacını ve kendi ülkelerine döneceklerini kanıtlamak için oldukça önemli bir belgedir. İngiltere vizesi öğrenci belgesi, öğrenci vize türleri başvuru dosyalarında bulunması gereken belgedir. Örneğin, öğrenci vizesi türlerinden biri olan Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ile İngiltere’ye yüksek lisans, doktora vb. eğitimler için gidecek olan bireyler için daha önceki eğitim bilgileri, İngiltere’de alacağı eğitimin faydalı olacağı, hangi finansal kaynaklarla seyahate çıkacağı gibi hususları içeren belgeler arasında öğrenci belgesinin bulunuyor olması vize başvurusunu güçlendirecektir.

İngiltere Londra Vize Dil Okulu için Gerekli Evraklar

İngiltere Londra Vize başvurusu yaparak İngiltere’de dil eğitim almak isteyen bireylerin gerekli evraklarından bazıları başvurulan vize türüne göre bazıları da başvuru sahiplerinin yaşam standartlarına göre değişiklik göstermektedir. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere’de dil okuluna gitmek isteyen bireylerin başvurabileceği vize türlerinden birine örnektir. İngiltere Londra Vize başvuru işlemleri vize harcının yatırılmasıyla başlayacaktır. İngiltere vizesi başvuru harçları da başvurulan vize türlerine göre farklılık göstermektedir. Başvuru harcını yatırmayan bireylerin vize işlemleri başlatılamayacaktır.

İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi yalnızca 6 ay ve daha kısa süreli mesleki eğitimler, yaz okulu, dil okulu gibi eğitimler için başvuru yapılabilen bir İngiltere vizesi türüdür. Başvuru sürecini firmamızın danışmanları ile yapmaya karar veren bireylere, öncelikle başvuru ücretinin yatırılmasından sonra, gerekli evraklar listesi danışmanlarımız tarafından temin edilecektir.

İngiltere Londra Vize dil okulu için gerekli evraklar çok çeşitli olabilmektedir. Örneğin; bireylerin daha önceki eğitim belgeleri, İngiltere’de alacakları eğitimin kariyer ve eğitim hayatlarına etkisini ifade eden dilekçe, niyet mektubu, İngiltere’den bir eğitim kurumundan alınan kabul belgesi, İngiltere seyahatini nasıl karşılayacağını gösteren maddi kaynaklar, banka hesap bilgileri, varsa sponsor bilgileri gibi evraklar başvuru dosyasında bulunması gereklidir, denilebilir. Danışmanlarımız başvurunun ikna edici ve inandırıcı oluşunu pekiştirecek ek evraklar da talep edebilecektir. İngiltere vizesi Başvuru Merkezlerinden alınan randevu gün ve saatinde başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler teslim edilecektir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Uzatma

İngiltere vizesi uzatma işlemleri bazı vize türleri için yapılabileceği gibi bazıları için yapılamamaktadır. Her vize türünün uzatma başvuru şartları farklılık göstermektedir. İngiltere vizesi uzatma işlemleri, vize prosedürlerinin uygulanması noktasında aynı olmakla birlikte başvuru şartları vize türlerine göre farklılık göstermektedir. İngiltere vizesi uzatma başvuruları için gerekli şartların neler olduğunu uzman danışmanlarımızla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Vize uzatma prosedürlerine başlanması, vize sonucunu olumlu yönde etkileyebilecektir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Son Durum

İngiltere Öğrenci vizesi son durum bilgisi İngiltere vizesi prosedürleri, vize türleri ve vize retlerine itiraz başvuruları hususunda profesyonel danışmanlık veren firmamızın uzmanlarından elde edilebilecek ve vize işlemlerine başlayabileceksiniz. İngiltere Öğrenci vizesi son durum bilgileri konusunda araştırma yapan bireyler olası değişiklikler hususunda endişe duymaktadır. İngiltere Öğrenci vize türleri değişikliğe uğrayacak mı?, İngiltere vize prosedürleri zorlaşacak mı? gibi soruları bulunan bireyler bizimle irtibata geçebilir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Sorular

Öğrenciler İçin İngiltere Vize Evrakları Listesi İçerisinde Neler Vardır?

İngiltere vize evrakları listesi, İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrencilerin başvuracağı İngiltere Öğrenci Vizesi türlerine göre farklılık göstermektedir. Öğrenci Vizesi başvuru evrakları kişiden kişiye değişmekle birlikte başvuru sahiplerinin maddi ve şahsi bilgilerini içermektedir. İngiltere vize evrakları, Öğrenci Vizesi türlerinden olan İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi türlerinin her biri için değişmektedir. Bu nedenle, İngiltere vizesi türleri başvuru şartları ve prosedürleri üzerinde uzmanlaşmış bireylerden destek alınması vize sonucunu büyük oranda olumlu olarak etkileyebilecektir.

İngiltere vize evrakları listesine örnek olarak Tier-4 Öğrenci Vizesinin evrakları verilirse; gerçekten öğrenci olma amacıyla İngiltere’ye gitme niyeti olduğunu kanıtlayan kabul belgesi, İngiltere’de kalmak için maddi imkanlarının yeterli olduğunu ifade eden banka hesap bilgileri, tapu belgeleri vb. evraklar, ödenmişse eğitim masraflarının belgeleri, başvuru sahibi bu vize ile dil eğitimi alacaksa -geçerli dil sınavları veya sertifikalarıyla- B2 seviyesinde İngilizce dil yeterliliği belgesi sayılabilir.

Öğrenciler İngiltere Vizesi Almak İçin Hangi Türlere Başvurabilir?

Öğrenci olarak İngiltere’ye gitmek isteyen bireylerin İngiltere vizesi almak için sağlanması gereken şartlar vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Birleşik Krallık’ta eğitim görmek isteyen kişilerin alacağı eğitim, eğitimin süresi vb. kriterlere göre seçebileceği çeşitli İngiltere Öğrenci Vizesi türleri vardır. Bunlar İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak sayılabilir.

İngiltere Vizesi Dil Okulu için Başvuru Yapılabilir Mi?

İngiltere vizesi dil okulu başvurusu yapıp İngilizce dil eğitimi almak isteyen bireylerin başvurabileceği vize türlerinden birine örnek olarak Kısa Süreli Öğrenci Vizesidir. İngiltere vizesi dil okulu ile İngiltere’ye gelerek eğitim almak isteyen bireyler için başvurulabilecek vize türü Kısa Süreli Öğrenci Vizesidir. İngiltere’de dil eğitimi alacak olan bireylerin başvurabileceği Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi yalnızca İngiltere’de 6 ay ve daha kısa süreli eğitimler için alınabilmektedir.

Yurtdışında Dil Eğitimi İçin İngiltere Vizesi Kolay mı Alınır?

İngiltere vizesi kolay mı yoksa zor mu olduğuna cevap arayan bireylere İngiltere vizesinin alınması oldukça zor olan bir vize türü olduğu söylenebilir. Bu sebeple, İngiltere vizesi başvurularında alanında uzmanlaşmış firmamızın danışmanlarından profesyonel hizmet alınması vize sonucunun büyük oranda olumlu olma ihtimalini artırabilecektir. İngiltere vizesi başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için birçok hususa dikkat edilmesi gereklidir.

Bunlardan biri başvurulan vize türü için gerekli başvuru şartlarının İngiltere’ye yapılacak seyahatin amacına uygun olmasıdır. Örnek verilirse; Tier-4 Öğrenci vizesi türlerinden biri İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi 18 yaşından büyükler için 6 aydan az olmak kaydıyla İngiltere’ye yaz okulu, mesleki eğitim vb. gibi eğitimlere katılmak amacıyla başvurulabilecek vize türü olarak örnek verilebilecektir. Öğrenci Ziyaretçi Vizesi sahibine İngiltere’de çalışma izni/hakkı vermemektedir. Her ne sebeple olursa olsun İngiltere’ye bu vize ile giriş yapan kişiler ücret elde edebileceği bir işte çalışamayacaklardır. Kamu yararına çalışan kurum, kuruluş, dernek veya vakıflarda gönüllü olarak herhangi bir karşılık edinmeden çalışabileceklerdir. Aynı zamanda başvuru sahipleri bu vize türüyle gidecekleri okul, kurs vb. yerlerde eğitim alacağını belgeleyerek vize türüne uygun bir amaç ile gideceğini başvuru dosyasına koyması gereklidir.

İngiltere Vizesi 2 Yıllık Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi 2 yıllık olarak başvuruda bulunmak isteyen bireylerin İngiltere’ye hangi amaçla gideceğine göre başvurması gereken vize türleri mevcuttur. İngiltere’de 2 yıl lisans, yüksek lisans, doktora vb. eğitimlere katılmak istiyorsanız İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. İngiltere’de bu vize türü ile sınırlı sürelerde çalışma imkânı bulabilecek olan bireylerin esas amacının eğitim olduğunu başvuru evrakları ile kanıtlaması beklenmektedir.

İngiltere Vizesi 18 Yaş Altı Öğrenciler için Hangi Şartları Talep Eder?

Öğrenci olarak İngiltere vizesi 18 yaş altı bireylerin başvurabileceği vize türlerinden biri Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesidir. Çocuk Öğrenci Vizesi, 4 ile 17 yaş aralığındaki çocukların İngiltere’de bulunan özel bir eğitim kurumunda eğitim görebilmesini sağlayacak olan vize türüdür. Bu vize türünün gerektirdiği şartlardan biri yalnız veya bir refakatçi ile seyahat edecek çocukların ebeveynlerinden izinli oldukların dair alınacak olan muvafakatnamenin vize memuruna sunulacak olan dosyada bulunmasıdır.

İngiltere vizesi 18 yaş altı olan bireyler için İnsan hakları çerçevesinde evrensel çocuk haklarına uygun seyahat planı hazırlanması hem vize başvuru değerlendirme sürecinde hem de seyahat sırasında oluşabilecek riskleri en aza indirmeye yardımcı olacaktır. Çocuk Öğrenci Vizesi başvuru şartlarından bir diğeri eğitim alınacak okuldan alınmış kabul belgesinin (CAS/Confirmation of Acceptance for Studies) başvuru dosyasına koyulması gerekliliğidir.

Firmamız İngiltere öğrenci vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Vize danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, vize başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi" sayfası 9135 defa okundu