İngiltere Yerleşim / Evlilik Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-07-09 09:34:04

Vatandaşlığı/Sürekli Oturumu olanların ailesi İngiltere'de kalmak için İngiltere Yerleşim Vizesi almalıdır.

İngiltere Yerleşim / Evlilik Vizesi

İngiltere Yerleşim Vizesi için yalnızca İngiltere sürekli oturum izni ve İngiliz Vatandaşlığı bulunan bireylerin aileleri başvuru yapabilir. Bazı geçici vize türleri ile İngiltere'de bulunan kişilerin ailelerinin de İngiltere'de, vize sahibinin bağımlısı olarak yaşama imkanları bulunmakla beraber bu kişilerin vize süresi asıl vize sahibinin vizesinin süresi ile sınırlıdır. Buna karşın İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde kişilere süresiz oturum izni verilmektedir ve hayatlarının geri kalanını İngiltere'de devam ettirme imkanı verilmektedir.

İngiltere Yerleşim Vizesi türleri kişilerin sürekli oturum veya vatandaşlık sahibi kişi ile olan akrabalık ilişkisine bağlı olarak çeşitli alt kategorilere ayrılmaktadır. Yerleşim vizesi başvuruları için başvurabilecek ilk ve en önemli kişiler eş ve 18 yaş altı çocuklardır. Ayrıca evli olmayan ancak birlikte yaşayan çiftler ile nişanlılar da bu gruba girebilmektedir. İkinci olarak 65 yaş üzeri anne ve baba gelmektedir. Sonrasında ise bağımlılık derecesine bağlı olarak 18 yaş üzeri çocuklar, 65 yaş altı anne-baba, kardeşler, yakın ve uzak akrabalar gelmektedir.

Bunun haricinde AB vatandaşlarının ve Ankara Antlaşması Vizesi, Tier 1-2-4-5 çalışma ve öğrenci vizesi sahiplerinin aileleri de vize sahibinin bağımlısı olarak İngiltere'de yaşamak üzere İngiltere vizesi başvurusu yapabilirler.

İngiltere vize prosedürleri için tıkla!

İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları konsoloslukta görevli memurlar tarafından oldukça detaylandırılarak incelenen başvurulardır. Olumlu sonuçlanması halinde kişiye sürekli oturum izni ve tüm sosyal imkanlardan faydalanma hakkı sağlayan bu vize başvurularında vize memurunun yanılgıya yahut çelişkiye düşmeyeceği belgeler ve açıklamalarla dosyayı hazırlamak gerekmektedir. Yine de bütün çabalara rağmen sonuç her zaman olumlu olmamaktadır. Ancak yerleşim başvurularının reddedilmesi halinde itiraz hakkı bulunmaktadır. Vize sonucuna itiraz ederek sonucu değiştirmek mümkündür.

İngiltere vizesi reddine itiraz etmek için tıklayınız! Vize başvurunuz reddedildiyse uzmanlarımız ve avukatlarımız ile görüşerek seçenekleriniz ve izlenecek prosedür hakkında bilgi alabilir, işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.  Uzmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İngiltere vizesi türlerinin tamamı için tıklayın!

"İngiltere Yerleşim / Evlilik Vizesi" sayfası 9086 defa okundu