İngiltere Yerleşim / Evlilik Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2022-04-21 13:45:07

İngiltere Vatandaşlığı Sürekli Oturumu olanların ailesi İngiltere'de kalmak için İngiltere Yerleşim Evlilik Vizesi almalıdır.

İngiltere Yerleşim / Evlilik Vizesi

İngiltere Yerleşim Evlilik Vizesi için yalnızca İngiltere sürekli oturum izni ve İngiliz Vatandaşlığı bulunan bireylerin aileleri başvuru yapabilir. Bazı geçici vize türleri ile İngiltere'de bulunan kişilerin ailelerinin de İngiltere'de, vize sahibinin bağımlısı olarak yaşama imkanları bulunmakla beraber bu kişilerin vize süresi asıl vize sahibinin vizesinin süresi ile sınırlıdır. Buna karşın İngiltere Yerleşim Evlilik Vizesi başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde kişilere süresiz oturum izni verilmektedir ve hayatlarının geri kalanını İngiltere'de devam ettirme imkanı verilmektedir.

İngiltere Yerleşim Evlilik Vizesi türleri kişilerin sürekli oturum veya vatandaşlık sahibi kişi ile olan akrabalık ilişkisine bağlı olarak çeşitli alt kategorilere ayrılmaktadır. Yerleşim vizesi başvuruları için başvurabilecek ilk ve en önemli kişiler eş ve 18 yaş altı çocuklardır. Ayrıca evli olmayan ancak birlikte yaşayan çiftler ile nişanlılar da bu gruba girebilmektedir. İkinci olarak 65 yaş üzeri anne ve baba gelmektedir. Sonrasında ise bağımlılık derecesine bağlı olarak 18 yaş üzeri çocuklar, 65 yaş altı anne-baba, kardeşler, yakın ve uzak akrabalar gelmektedir. Bunun haricinde AB vatandaşlarının ve Ankara Antlaşması Vizesi, Tier 1-2-4-5 çalışma ve öğrenci vizesi sahiplerinin aileleri de vize sahibinin bağımlısı olarak İngiltere'de yaşamak üzere İngiltere vizesi başvurusu yapabilirler.

İngiltere Yerleşim Evlilik Vizesi başvuruları konsoloslukta görevli memurlar tarafından oldukça detaylandırılarak incelenen başvurulardır. Olumlu sonuçlanması halinde kişiye sürekli oturum izni ve tüm sosyal imkanlardan faydalanma hakkı sağlayan bu vize başvurularında vize memurunun yanılgıya yahut çelişkiye düşmeyeceği belgeler ve açıklamalarla dosyayı hazırlamak gerekmektedir. Yine de bütün çabalara rağmen sonuç her zaman olumlu olmamaktadır. Ancak yerleşim başvurularının reddedilmesi halinde itiraz hakkı bulunmaktadır. Vize sonucuna itiraz ederek sonucu değiştirmek mümkündür. İngiltere vizesi reddine itiraz etmek için tıklayınız! Vize başvurunuz reddedildiyse uzmanlarımız ile görüşerek seçenekleriniz ve izlenecek prosedür hakkında bilgi alabilir, işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İngiltere Yerleşim Evlilik Vizesi Gerekli Dokumanlar Listesi

İngiltere vizesi gerekli dokumanlar listesi başvurusunu firmamızın uzmanlarıyla yapmaya karar veren bireylere başvurulan vize türüne ve bireylerin yaşam standartlarına göre düzenlemiş şekilde verilebilmektedir. İngiltere Yerleşim Evlilik vizesi gerekli dokumanlar listesi, başvuru işlemlerini firmamızın uzmanlarıyla yapmaya karar veren bireylere danışmanlarımız tarafından verilebilmektedir. İngiltere vize türleri, İngiltere’ye yapılacak olan seyahatin amacına göre kategorilere ayrılmıştır. İngiltere vizesi türlerinin her birinin başvuru şartları ve gerekli evrakları kendine özgü şekilde düzenlenmiştir. Bu sebeple, alanında uzman bireylerden vize başvurusu konusunda destek alınması vize sonucu olumlu yönde etkileyebilmektedir.

İngiltere vizesi başvuru evrakları eksiksiz olarak ve doğru bilgilerle başvuru dosyasına eklenmelidir. İngiltere vizesi başvuru evraklarında tespit edilen eksiklik, yalan beyan, yanlış bilgi/belge vb. durumlarda vize reddi alma ihtimali yükselmektedir. İngiltere vizesi türleri başvurularında vize reddi ile karşılaşan bireyler firmamızın uzmanlarına vize reddine itiraz yolları konusunda danışabilirler. İngiltere vizesi işlemlerini firmamızın uzmanlarıyla yapmaya karar veren bireyler, vize ücretinin yatırılmasından sonra, başvurulan vize türüne uygun İngiltere Yerleşim Evlilik vizesi gerekli dokumanlar listesini uzmanlarımızdan temin edebilecektir. 

Başvuru ücretini yatırmayan bireylerin işlemleri başlatılamayacaktır. Başvuru harcının yatırılmasını takiben İngiltere Yerleşim Evlilik vizesi gerekli dokumanların bulunacağı başvuru dosyasına başvuru formu uzmanlarımızca doldurularak eklenecek, gerekli ise evrakların tercümesi yaptırılacak ve dilekçe yazılabilecektir.  İngiltere Yerleşim Evlilik vizesi gerekli dokumanlar arasında bulunabilecek evraklara genel örnek olarak; banka hesap bilgileri, maaş bordrosu, başvuru formu, niyet mektubu, eğitim bilgileri, varsa bağımlılarının bilgileri vb. verilebilir. Başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler Başvuru Merkezlerine, alınan randevu gün ve saatinde hazır bulunarak teslim edilmelidir. Vize değerlendirilme süresi ortalama 15 iş günü sürebilmektedir. Ancak bu süre, İngiliz İstanbul Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişmektedir.

İngiltere Yerleşim Evlilik Vizesi Sonucu Sorgulama

İngiltere Yerleşim Evlilik vizesi sonucu sorgulama gibi bir sistemin bulunmamasıyla birlikte vize işlemlerini firmamızın uzmanlarıyla yapmak isteyen bireyler adına vize sonucunun takibi danışmanlarımızca yapılabilmektedir. İngiltere Yerleşim Evlilik vizesi sonucu sorgulama takibi yapabilmesi için vize harcının yatırılarak prosedürlerin uzmanlarımızla birlikte başlatılması gereklidir. İngiltere vizesi başvuru sonucu belli olur olmaz uzmanlarımız başvuru sahiplerine bilgi verebilmektedir. İngiltere Yerleşim Evlilik vizesi sonucu sorgulama yapmak isteyen bireyler genellikle internette araştırma yaparak blog, sözlük, forum gibi sayfalardan bilgi edinmeye çalışmaktadır. Ancak bu gibi sayfalardan edinilecek bilgilere güvenilmesi vize başvurusunun olumsuz sonuçlanma ihtimalini artırabilecektir.

İngiltere Yerleşim Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere Vizesi Sign Declaration Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

İngiltere vizesi sign declaration, bazı vize başvurularında gerekli olan imza olup gerekli olan belgeye imza atılmaması vize prosedürleri sırasında problem yaratabilecektir. İngiltere vizesi sign declaration denildiğinde, bazı vize türlerinde başvuru belgelerinden bazılarına atılması gereken imza, anlaşılması gereklidir. Bazı vize türlerinin başvuru formlarına imza atılması gereklidir. Bu imza ile başvuru sahipleri başvuru formunda yazan bilgilerin şahsına ait olduğunu ve bilgilerin doğruluğunu onayladığını kabul etmektedir. Örneğin, Turist Vizesi başvurularında gerekli olmayan imza, Yerleşim Vizesi sponsorluk belgelerinde bulunması gereklidir.

Eğer başvuru dosyası içerisinde veya başvuru formunda yazan bilgilerde bireye ait olmayan belge, bilgi, yalan beyan vb. bulunursa vize reddi ile karşılaşma ihtimali bulunmaktadır. Vize reddi ile karşılaşmamak veya vize reddine itiraz başvurusu yapmak için firmamızın uzmanlarıyla irtibata geçilebilir. İngiltere vizesi sign declaration vize başvurusunda oldukça önemli olup bireyin başvuru prosedürleri içerisinde eksiksiz olarak yapması gereken noktalardan biri olduğunu unutmamak gerekmektedir. İngiltere vize türleri, vize prosedürleri ve vize reddi sebepleri hususunda uzmanlaşmış firmamızla irtibata geçiniz.

İngiltere Yerleşim Evlilik Vizesi Yorumlar Vize Reddine Sebep Olur mu?

İngiltere Yerleşim Evlilik vizesi yorumlar, forumlar, sözlükler vb. sayfalardaki güvenilir olamayan bilgiler vize alınımı zorlaştıracağı gibi büyük oranda vize reddine sebep olabilmektedir. İngiltere Yerleşim Evlilik vizesi yorumlar veya kişilerin çeşitli sitelerde paylaştıkları deneyimler vize başvurusu yapacak olan bireyler için işlemlerinde kullanabilecekleri güvenilir bilgiler içermemektedir. İngiltere vizesi başvurusunda alanında uzmanlaşmış bireylerden destek alınması oldukça önemlidir. İngiltere vizesi türleri, vize reddi olası sebepleri, vize reddine itirazlar hususunda uzmanlarımız başvuru işlemlerinin başından sonuna kadar başvuru sahiplerine profesyonel destek verilmektedir.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Yerleşim Evlilik Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.  Uzmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Yerleşim / Evlilik Vizesi" sayfası 9484 defa okundu