İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2022-04-21 13:46:25

İngiltere'e 6 aydan kısa, herhangi bir sebeple bulunabilmek için İngiltere Ziyaretçi Turist Vizesi sahibi olunmalıdır.

İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi

İngiltere'ye ziyaretçi turistik seyahat gerçekleştirmek, İngiltere'de bulunan bir aile bireyini veya arkadaşını ziyaret turist etmek, akademik bir araştırma yapmak, seminer-konferans-sempozyumlara katılmak, iş görüşmesi yapmak, toplantılarına katılmak veya tedavi almak gibi pek çok amaçla İngiltere Ziyaretçi Turist Vizesi başvurusu yapılabilmektedir.

İngiltere Ziyaretçi Turist Vize Süreleri

Burada dikkat edilmesi gereken İngiltere'de bulunulacak sürenin 6 aydan kısa olması ve herhangi bir maddi gelir sağlanmayacak olmasıdır. Seyahat süresi için 6 ay sınırlaması olmasına rağmen bu vize süresinin de 6 ayla sınırlı olduğu anlamına gelmez. Daha önceden sahip olduğunuz İngiltere Vizeleri de dikkate alınarak 6 aylık veya 1-2-5-10 yıllık İngiltere Ziyaretçi Turist Vizesi başvurusu yapılabilir. Ancak 10 yıllık vize sahibi olsanız dahi vize başlangıç tarihinden itibaren hesaplanan her 12 ay içerisinde maksimum 6 ay İngiltere'de bulunabilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Turist Vizesi başvurularının temelinde İngiltere Turist Vizesi başvurusu vardır. İngiltere'de kalmak, yaşamak, çalışmak gibi amaçları olmadan yalnızca kısa bir süreliğine bulunmak isteyen kişiler turist olarak adlandırılırlar ve spesifik olarak bir seyahat amacı olan kişiler bu amaçlarını turist vizesi başvurusu için hazırlanan temel dosya üzerine ekleyerek başvuru yapmalıdırlar. Bu şekilde ihtiyaçlarına yönelik ziyaretçi vizesini alarak seyahatlerini problemsizce tamamlayabilirler.

Örneğin; İngiltere'de eğitim almak istiyor ancak öncesinde okul araştırması yapmak, okullarla görüşmek veya mülakata katılmak ve sonrasında eğitime başlamak istiyorsanız başvurmanız gereken vize türü Öğrenci Adayları için İngiltere Vizesi'dir. Esasında yukarıda verilen amaçları gerçekleştirmek için İngiltere Turist Vizesi ile de seyahat edebilirsiniz. Ancak bu iki vize türü arasında bir nüans vardır.

İngiltere Ziyaretçi Turist Vizesi ile yukarıda bahsedilen işlemleri gerçekleştirebilirsiniz ancak eğitime başlamak için önce Türkiye'ye dönmeniz ve Tier 4 öğrenci vizesi başvurusu yaparak tekrar İngiltere'ye gitmeniz gerekir. Öğrenci adayları için olan vize ile giderseniz hem bu işlemleri gerçekleştirebilir hem de eğitime başlamak isterseniz İngiltere'den başvuru yaparak vizenizi Tier 4 öğrenci vizesine dönüştürebilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Turist Vizesi Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere Ziyaretçi Turist Vizesi UK Başvuru Evrakları Nelerdir?

İngiltere Ziyaretçi Turist vizesi UK başvuru evrakları başvuru yapılan vize türüne ve başvuru yapan kişilerin yaşam standartlarına göre değişiklik göstermektedir. Başvuru evrakları arasında bireylerin şahsi ve maddi bilgileri bulunmalıdır. İngiltere’ye girmek isteyen her birey vize başvurusunda bulunmak zorundadır. İngiltere vizesi başvurularında dikkat edilecek en önemli husus başvuru dosyası içerisinde bulunması gereken evrakların eksiksiz ve vize türünün şartlarına uygun olmasıdır. İngiltere Ziyaretçi Turist vizesi UK başvuru evrakları vize türüne ve bireylerin koşullarına göre değişiklik gösterebilecektir.

İngiltere Ziyaretçi Turist vizesi UK başvurusunda bulunacak olan bireylerin sağlaması gereken şartlar; maddi yeterlilikleri ifade eden maaş bordrosu, banka hesap bilgileri, varsa taşınır veya taşınmaz varlıklarının belgeleri; kişisel bilgilerini içeren nüfus cüzdanı belgesi, evlilik cüzdanı, uçak biletleri, otel rezervasyonları olarak örneklendirilebilir. Bu belgelerin kişiden kişiye değişmesine örnek verilecek olursa; maddi yeterliliğini sponsor aracılığıyla sağlayacak olan kişilerin başvuru dosyasında sponsorluk belgesinin bulunması gereklidir. Bireyler İngiltere’ye öğrenci olarak gidecek ise, kabul alınan eğitim kurumundan kabul belgesinin alınması, şirket kurma amacıyla gidecek ise iş planını başvuru dosyasına eklemelidir. Bu örnekler çoğaltılabileceği gibi vize türleri için evraklar değişebilmektedir.

İngiltere Vizesi Turistik Öğrenci Başvuru Şartları Nelerdir?

6 ay ve daha az süreli kurslar, eğitimler vb. amaçlarla İngiltere Vizesi Turistik Öğrenci olarak İngiltere’ye gidilebilmesi için çeşitli şartlar mevcuttur. İngiltere vizesi başvuru prosedürleri uygulanırken başvuru sahiplerinin dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan biri vize türünü doğru belirlenmesidir. İngiltere vizesi başvurularının en başında doğru yapılması gereken bu noktada profesyonel bireylerden destek alınması oldukça önemlidir. İngiltere Vizesi Turistik Öğrenci (İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi) olarak başvuracak olan bireylerin 6 ay ve daha az sürelerde İngilizce dil eğitimi, hobi kursu, spor kursu gibi çeşitli eğitimlere katılabilmesi mümkündür. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvurusunda bireyler vize türünün gerektirdiği şartları sağlamadığı takdirde vize reddi ile karşılaşma ihtimalini artırabilecektir.

İngiltere’de alınacak eğitimin süresi 6 ay ve 6 aydan daha kısa süreli olmalıdır Eğitimin süresini ifade eden başvuru evrakları arasına eklenecek olan belgede 6 aydan uzun süreli olması vize reddi alma ihtimalini yükseltecektir. Başvuru sahiplerinin uygun konaklama imkanlarının bulunması, Birleşik Krallığa yalnızca eğitim almak amacıyla gelmek istediğini kanıtlıyor olması (bir eğitim kurumundan alınmış kabul belgesi), eğitim ücretinin yatırıldığına veya yatırılabilecek kadar maddi yeterliliğe sahip olduğunu gösterir belgeler vb. başvuru dosyasında bulunması vize sonucunu olumlu yönde etkileyecektir.

İngiltere Ziyaretçi Turist Vizesi Parası Ne Kadardır?

İngiltere vizesi parası başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermekte ve her yıl İngiliz makamlarında dolar kurundaki iniş ve çıkışlara bağlı olarak yenilenmektedir. İngiltere vize türlerine göre başvuru harçları değişmektedir. İngiltere vizesi parası, her yıl İngiliz makamlarınca mali yılın sona ermesini takiben dolar kurundaki değişikliklere bağlı olarak farklılaşıyor, sterlin olarak belirlenmesine rağmen Başvuru Merkezlerine dolar olarak ödenebiliyor. İngiltere vizesi parası güncel ücretini öğrenerek yatıran ve başvuru işlemlerini firmamızın uzmanlarıyla yapmaya karar veren bireyler adına başvuru prosedürleri uzmanlarımız tarafından başlatılacaktır.

5 Yıllık İngiltere Vizesi Ücreti Her Yıl Değişiyor mu?

5 yıllık İngiltere vizesi ücreti İngiliz makamlarınca her yıl değişikliğe uğramaktadır. Bu sebeple başvuru ücretinin güncel harcını CSS Müşavirlik ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. 5 yıllık İngiltere vizesi ücreti vize türlerine ve başvuru sahibinin talep ettiği vize süresine göre her yıl değişikliğe uğramaktadır. Bunun sebebi İngiliz makamlarının dolar kurundaki iniş çıkışlara göre başvuru ücretlerini güncellemektedir. 5 yıllık İngiltere vizesi ücreti de İngiltere’de mali yılın bitiminde 5 Nisan’da değişecektir. Vize ücretlerinin artıp artmayacağını, vize türlerine göre bu değişim nasıl olacağını veya başvuracağınız vize türü için gerekli başvuru ücretinin ne kadar olduğunu firmamızın uzman danışmanları ile irtibata geçerek öğrenebilir, başvuru işlemlerinize telefon aracılığıyla veya ofislerimizi ziyaret ederek elde edebilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Turist Vizesi Talep Dilekçesi Nedir ve Neden Yazılır?

İngiltere vizesi talep dilekçesi başvuru sahibinin vizeyi hangi amaçla almak istediği, kendi ülkesine geri dönme amacı taşıyıp taşımadığı, seyahatini nasıl finanse edeceği vb. hususları açıklayan belge olup vize sonucunu olumlu yönde etkileyecektir. İngiltere’ye seyahat etmek isteyen herkesin İngiltere vizesi başvurusunda bulunması gerekmektedir. İngiltere vizesi başvurusunda bulunarak olumlu sonuç almak isteyen bireyler başvuru dosyasını eksiksiz hazırlamalıdır. İngiltere’ye turistik amaçlı gidecek olan bireylerin başvuru dosyasında talep dilekçesinin bulunması gereklidir. İngiltere Ziyaretçi Turist vizesi talep dilekçesi içeriğinde başvuru sahiplerinin talep ettiği vize türünü hangi amaçla istedikleri, ülkesine geri dönme niyeti olduğu vb. gibi bilgiler bulunmalıdır. 

İngiltere Ziyaretçi Turist vizesi talep dilekçesini yazarken hata veya yanlışa düşmemek ve başvuru sonucunun olumlu olmasını sağlamayabilmek için alanında uzmanlaşmış danışmanlardan destek alınması başvuruyu olumlu yönde etkileyecektir. İngiltere Ziyaretçi Turist vizesi talep dilekçesinin başvuru dosyasında bulunmasını gereken vize türlerinden biri İngiltere Turist vizesidir. İngiltere Turist vizesi başvurularında kişiler, başvuru belgelerinin bulunacağı dosyaya başvuru dilekçesini de eklemelidir. Vize talep dilekçesi, başvuru sahiplerinin başvurusunu neden yaptığı ve İngiltere’ye yapmak istediği seyahatte ne kadar samimi olduğunu göstermektedir. İngiltere Ziyaretçi Turist vizesi talep dilekçesi İngilizce yazılmalıdır. Vize talep dilekçesinde vize memuru, başvuru dosyasında bulunan belgelerdeki bilgilere uymayan şüpheli bir bilgi tespit etmesi halinde vize reddi verebilir.

İngiltere Vizesi Bursa İlinden Alınabilir Mi?

İngiltere vizesi Bursa ilinden başvuru yaparak alınabilmektedir. İngiltere vize türleriyle ilgili olarak firmamızla irtibata geçebilirsiniz. İngiltere vizesi Bursa şehrinden başvuru yapılarak alınabilmektedir. İngiltere Vizesi Başvuru Merkezleri Adana, Antalya, Ankara, Antep, İzmir, Bursa, İstanbul şehirlerinde bulunmakla birlikte bu şehirlerde bulunmayan bireylerin başvuru dosyasını ve biyometrik bilgilerini teslim etmesi için Başvuru Merkezine gelmesi zorunludur. İngiltere vizesi başvurularınızı dünyanın her yerinden, İngiltere vizesi Başvuru Merkezlerine yapabilirsiniz. İngiltere vizesi başvuru sonucunun olumlu olabilmesi için İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Turist Vizesi Danışmanlık

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi türleri hakkında detaylar için İngiltere Ziyaretçi Turist Vizesi sayfasını inceleyebilirsiniz. Ayrıca İngiltere ziyaretçi vizesi başvurunuz hakkında sorularınız için lütfen İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak İngiltere Ziyaretçi Turist Vizesi uzmanlarımız ile görüşün. Uzmanlarımız İngiltere'de bulunma sebebiniz ve halihazırdaki koşullarınızı dikkate alarak vize başvurusu için gerekli evrakların bir listesini çıkaracak ve sağladığınız evraklara göre başvurunuzu hazırlarken dosyanızı mümkün olan en kusursuz haline getirecektir.

"İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi" sayfası 11334 defa okundu