İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-07-09 09:33:12

İngiltere'e 6 aydan kısa, herhangi bir sebeple bulunabilmek için İngiltere Ziyaretçi Vizesi sahibi olunmalıdır.

İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi

İngiltere'ye turistik bir seyahat gerçekleştirmek, İngiltere'de bulunan bir aile bireyini veya arkadaşını ziyaret etmek, akademik bir araştırma yapmak, seminer-konferans-sempozyumlara katılmak, iş görüşmesi yapmak, toplantılarına katılmak veya tedavi almak gibi pek çok amaçla İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapılabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken İngiltere'de bulunulacak sürenin 6 aydan kısa olması ve herhangi bir maddi gelir sağlanmayacak olmasıdır.

Seyahat süresi için 6 ay sınırlaması olmasına rağmen bu vize süresinin de 6 ayla sınırlı olduğu anlamına gelmez. Daha önceden sahip olduğunuz İngiltere Vizeleri de dikkate alınarak 6 aylık veya 1-2-5-10 yıllık İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapılabilir. Ancak 10 yıllık vize sahibi olsanız dahi vize başlangıç tarihinden itibaren hesaplanan her 12 ay içerisinde maksimum 6 ay İngiltere'de bulunabilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurularının temelinde İngiltere Turist Vizesi başvurusu vardır. İngiltere'de kalmak, yaşamak, çalışmak gibi amaçları olmadan yalnızca kısa bir süreliğine bulunmak isteyen kişiler turist olarak adlandırılırlar ve spesifik olarak bir seyahat amacı olan kişiler bu amaçlarını turist vizesi başvurusu için hazırlanan temel dosya üzerine ekleyerek başvuru yapmalıdırlar. Bu şekilde ihtiyaçlarına yönelik ziyaretçi vizesini alarak seyahatlerini problemsizce tamamlayabilirler.

Örneğin; İngiltere'de eğitim almak istiyor ancak öncesinde okul araştırması yapmak, okullarla görüşmek veya mülakata katılmak ve sonrasında eğitime başlamak istiyorsanız başvurmanız gereken vize türü Öğrenci Adayları için İngiltere Vizesi'dir. Esasında yukarıda verilen amaçları gerçekleştirmek için İngiltere Turist Vizesi ile de seyahat edebilirsiniz. Ancak bu iki vize türü arasında bir nüans vardır. İngiltere Turist Vizesi ile yukarıda bahsedilen işlemleri gerçekleştirebilirsiniz ancak eğitime başlamak için önce Türkiye'ye dönmeniz ve Tier 4 öğrenci vizesi başvurusu yaparak tekrar İngiltere'ye gitmeniz gerekir. Öğrenci adayları için olan vize ile giderseniz hem bu işlemleri gerçekleştirebilir hem de eğitime başlamak isterseniz İngiltere'den başvuru yaparak vizenizi Tier 4 öğrenci vizesine dönüştürebilirsiniz. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi türleri hakkında detaylar için İngiltere Ziyaretçi Vizesi sayfasını inceleyebilirsiniz. Ayrıca İngiltere ziyaretçi vizesi başvurunuz hakkında sorularınız için lütfen İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak İngiltere Ziyaretçi Vizesi uzmanlarımız ile görüşün. Uzmanlarımız İngiltere'de bulunma sebebiniz ve halihazırdaki koşullarınızı dikkate alarak vize başvurusu için gerekli evrakların bir listesini çıkaracak ve sağladığınız evraklara göre başvurunuzu hazırlarken dosyanızı mümkün olan en kusursuz haline getirecektir.

İngiltere vizesi türleri için tıklayın!

"İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi" sayfası 10959 defa okundu