İngiltere Vizesi Harçlarına Zam

Güncellenme Tarihi: 2019-07-09 05:40:34

İngiliz Hükümeti, her yıl Nisan ayında İngiltere Vizesi harçlarında artış yapmaktadır. 6 Nisan 2015’ten itibaren İngiltere Vizesi başvurularında zamlı fiyatlar kullanılmaya başlanmıştır.

İngiltere Vizesi Harçlarına Zam

Ülkemizde her yıl 1 Ocak’ta değişen mali yıl, İngiltere’de 5 Nisan itibarıyla değişmektedir. Mali yılın değişmesi, diğer tüm vergi ve harç miktarlarını etkilediği gibi vize harçlarını da etkilemektedir. Bu  nedenle her yılının Nisan ayından sonra Türkiye'den yapılan İngiltere vize başvurusu ücretlerinde bir artış olmaktadır.

Vize harçlarına (ücretlerine) yapılan artış tüm İngiltere vizesi türlerini etkilemektedir. 6 Nisan 2015 itibarıyla tüm vize fiyatları belirli oranlarda değişmiştir. 6 aylık, 1 ve 2 yıllık ziyaret kapsamlı tüm İngiltere Vizesi türlerinde, akademik ziyaretçi ve bağımlıları (6 aya veya 12 aya kadar) vizelerinde, özel tıbbi tedavi vizelerinde ve diğer ziyaret vizelerinde (Yatırımcı Ziyaretçi,Diplomatik Kurye, F Kursu, Evlilik Ziyareti, Tıbbi Tedavi ve Teşhis Ziyareti) %3,10 oranında bir artış olmuştur.  

Fiyat artışlarının aksine bazı İngiltere Vizesi türlerinin harçlarında düşüş meydana gelmiştir. Çalışma içerikli vizelerden Tier-5 Bağımlıları (eş,çocuklar vb.) Vizesi %1.40 oranında azalırken, yerleşim-aile içerikli vizelerin çoğunda %1.45 oranında bir azalma görülmektedir. Ayrıca TİER-2 İstihdam  Eksiği Olan Meslekler  Vizesi (3 yıla kadar, 3 yıldan uzun) ücretlerinde hiçbir değişiklik olmamıştır.

6 Nisan 2015’te yapılan bu değişikliklerle ziyaret kapsamlı vizeler içerisine Özel Tıbbı Tedavi Vizesi (6-11 ay arası) adı ile bir vize türü daha eklenmiştir. Değişiklikten önce sadece  6 aya kadar Özel Tıbbi Tedavi Vizesi veriliyordu.

İngiltere vize türleri, vize harcı ve başvurusuyla ilgili detaylı bilgi almak için  bizimle irtibata geçebilir veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep'te bulunan ofislerimize gelerek İngiltere vize başvuruları alanında uzman danışmanlarımızla birebir görüşebilirsiniz. 

"İngiltere Vizesi Harçlarına Zam " sayfası 3518 defa okundu