3 Aylık İngiltere Vizesi için Hangi Vize Türüne Başvurmalıyız?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-19 12:14:02

3 aylık İngiltere vizesi için başvuruda bulunacak olan bireyler İngiltere’ye yapmak istediği seyahatin amacına göre vize türünü belirlemelidir.

3 aylık İngiltere vizesi sahibi olmak isteyen bireyler İngiltere’de bulunmak istediği amaca göre vize türünü belirlemelidir. İngiltere’de turistik amaçlı gezi yapmak, spor müsabakalarını izlemek vb. amaçlar taşıyan bireylerin başvurabileceği vize türü Turistik Vize türüdür. İngiltere Turist Vizesi, İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkelerine turistik, kültürel, tarihi vb. gibi çeşitli ziyaretler yapılabilmesini sağlayan, 6 aylık veya daha az, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak ve genellikle çok girişli verilebilen Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir.

İngiltere Turist Vizesi süresi ne olursa olsun, 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla kalınamayacağı bilinmelidir. Seyahat amacının yalnızca spor müsabakalarına katılma, kültürel geziler vb. turistik olmasına dikkat edilmelidir. 3 aylık İngiltere vizesi ile seyahat etmek isteyen bireyler Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusunda bulunabilirler. Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapacak olan bireylerin belirli şartları sağlıyor olması gereklidir. Bu şartlardan ilki başvuru sahibinin İngiltere’ye eğitim alma amacıyla geliyor olması ve bunu kanıtlarken akredite olmuş bir eğitim kurumundan kabul yazısı alması gerekliliğidir.

Diğer başvuru şartları; başvuru sahibinin şahsi bilgileri, sponsor olan kurumun bilgileri, alınacak eğitimin süresi vb. örnek olarak verilebilir. İngiltere’deki çeşitli eğitimlere 11 aydan fazla katılmak isteyen bireylerin Tier-4 Vizesine başvurması önerilmektedir. Tier-4 Vizesi hakkında detaylı bilgi için firmamızın uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanları İngiltere Vizesi aracılığıyla tüm sorularınızı cevaplayacak ve talep etmeniz halinde başvuru işlemlerini başlatabilecektir.

"3 Aylık İngiltere Vizesi için Hangi Vize Türüne Başvurmalıyız?" sayfası 518 defa okundu