Ankara Antlaşması İngiltere Vize Başvuru Şartları Listesi Nedir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-19 12:44:51

Ankara Antlaşması İngiltere vize başvuru şartları diğer vize türleri gibi olmamakla birlikte ağır koşullar taşımamaktadır. Vize işlemlerini firmamızın uzmanlarıyla yapmaya karar veren bireylere uzmanlarımız başvuru için gerekli evraklar listesini temin edebilecektir.

İngiltere vize başvuru şartları Ankara Antlaşması için, puan bazlı İngiltere vize türlerinde olduğu zor ve karmaşık olmaması sebebiyle birçok kişi İngiltere’de çalışmak ve iş kurmak amacıyla bu vize türünü tercih etmektedir. İngiltere vize başvuru şartları listesi Ankara Antlaşması için zor olmamakla birlikte İngiltere’de iş kurmanızı sağlayabilecek olan diğer İngiltere vizesi türlerine göre sağlaması kolaydır.

İngiltere vize başvuru şartları puan bazlı vize türlerinde olduğu gibi Ankara Antlaşması Vizesi için karşılanması zor ve karmaşık yapıda olmadığı gibi yalnızca Türk vatandaşlarının yararlanabiliyor olması da bu vize türünün tercih edilme sebepleri arasında gösterilmektedir. Ankara Antlaşması Vizesi, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında 1963 yılında imzalanmış olup 1973’te İngiltere’nin Avrupa Birliği’ne girmesinden sonra İngiltere için geçerli olan Türk vatandaşlarının İngiltere’de iş kurma hakkını elde edebildiği vize türlerinden biridir.

Ankara Antlaşması aracılığıyla; catering şirketi, cafe, pub, öğretmenlik, etüt merkezi, tasarımcılık, nakliyecilik, danışmanlık vs. gibi çok geniş bir yelpaze içerisinden meslek seçimi yapılarak şirket kurulabilir. Yani İngiltere vize başvuru şartları içerisinde meslek sınırlaması bulunmamaktadır. Bu vize türüne başvuru yapacak olan bireyler mesleği icra etme yöntemini de kendileri seçebilirler. Örneğin home-office olarak çalışabilir, tek başına veya ortaklık kurarak şirket açılabilir, bir şirketi devralabilir.

Ankara Antlaşması İngiltere vize başvuru şartları bireylerin İngiltere’de kurmak istedikleri işe göre değişen ve bu iş için olması gereken yeterliliklerine göre farklılık gösteren şartları bulunmaktadır. İngiltere dil bilgisi seviyesinin kanıtlanması şartı bulunmaması, sermaye şartının, maddi gelir şartının bulunmaması vb. örnek olarak verilebilir. Türkiye’den yapılan başvurular yaklaşık 90 gün içinde sonuçlanabilmektedir. İngiltere’den yapılacak başvurular 2018 yılının Kasım ayında açılan İngiltere Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine yapılabilecektir.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşabilir, Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"Ankara Antlaşması İngiltere Vize Başvuru Şartları Listesi Nedir?" sayfası 585 defa okundu