İngiltere Konsolosluğu Nerede?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-19 15:04:23

İngiltere Hükümeti'nin Ankara'da bulunan Büyükelçiliği ve İstanbul'da bulunan Başkonsolosluğu da dahil olmak üzere Türkiye'de bulunan yetkili tüm temsil noktaları İngiltere ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişimini ve devamını sağlamayı amaçlamaktadır.

İngiltere Konsolosluğu Nerede?

Antalya, Bodrum, Marmaris ve İzmir'de bulanan temsilcilikler sayesinde Türkiye genelinde kapsamlı bir konsolosluk ağına sahip olan İngiliz Elçiliği, Türkiye'de kalıcı olarak bulunan 40 bin ve yaz aylarında ülkemize gelen yaklaşık 2.5 milyon Britanyalı için çeşitli alanlarda hizmet vermektedir. Öte yandan İngiltere Konsoloslukları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını yapmak üzere başvurdukları birimler değillerdir.

İngiltere Konsolosluğu Nerede?

İngiltere Vizesi başvuruları büyükelçiliğe bağlı olan ve Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Gaziantep, Adana ve Antalya'da bulunan Başvuru Merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Konsolosluk veya elçiliğe başvuru yapılması söz konusu değildir. İngiltere’ye gitmeden önce uyulacak prosedürler için tıkla!

2006 yılından beri firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermektedir. Vizesi başvuru süreci, prosedürü ve gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. İngiltere vizesi başvuru şartları ve başvuru prosedürleri üzerinde yapılan son değişiklikleri İngiltere vizesi sayfasını takip ederek öğrenebilirsiniz.

"İngiltere Konsolosluğu Nerede?" sayfası 6104 defa okundu