İngiltere Vize Çeşitleri Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-19 15:10:04

İngiltere vize çeşitleri arasından seçilerek başvuru yapılacak olan vize türü, başvuru sahibinin seyahat amacına uygun olmalıdır. İngiltere’ye seyahatin amacına göre başvuru şartları değişmektedir.

Başvuru yapacak olan bireylerin İngiltere vize çeşitleri arasından seçebileceği türleri oldukça geniş bir skalada yer almaktadır. İngiltere vize türleri, başvuru sahiplerinin İngiltere’ye yapacağı seyahatin amacına göre çeşitlenmektedir. İngiltere vizesi türlerinin her birinin başvuru şartları bu sebeple değişiklik göstermektedir. Örneğin; Tier-5 Geçici Çalışma Vizesi Birleşik Krallığa kısa süreliğine çalışmak amacıyla gitmek isteyen bireylerce başvuru yapılabilecek puan bazlı İngiltere vizesi türü olup 30 puan olarak değerlendirilen çalışacağı iş yerinin vereceği sponsorluk belgesinin başvuru dosyasında bulunması gereklidir.

Sponsorluk belgesi, Birleşik Krallık Home Office tarafından verilebilmektedir. Aynı zamanda bireyin 10 puan alacağı maddi duruma ilişkin, en az 90 gün boyunca başvuru sahibinin hesabında en az £ 945 bulunduğunu gösteren hesap dökümünün olması gereklidir. Yalnızca Tier-5 vizesi başvurusunda değil tüm İngiltere vizesi başvurularında olumlu sonuç alabilmek için başvuru şartlarının sağlanması oldukça önemlidir.

İngiltere vize çeşitleri arasından verilebilecek bir diğer örnek; İngiltere Evlilik Vizesidir. İngiltere’deki eşinin yanına taşınmak isteyen bireylerce başvuru yapılabilecek bir vize türüdür. İngiltere’deki aile bireyinin İngiltere’de sürekli oturum veya İngiltere vatandaşlığı ile bulunması, evli bireylerin evliliklerini veya ilişkilerini kanıtlayabiliyor olması, çocuklarının 21 yaşından küçük olması, belirli bir seviye İngilizce dil bilgisinin ispatlanabiliyor olması vb. İngiltere Evlilik Vizesi hakkında bilgi almak isteyenler firmamızın uzmanlarına danışabilirsiniz. İngiltere Yerleşim Evlilik Vizesi hakkında detaylara sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. 

İngiltere vize çeşitleri hakkında nereden bilgi alabilirim?, İngiltere vize başvuru prosedürleri nasıl uygulanmalıdır?, Ankara Antlaşması Vizesi başvuru şartları nelerdir? gibi soruları bulunan bireyler firmamızla irtibata geçerek bilgi alabilecektir. 2006 yılından beri firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vize Çeşitleri Nelerdir?" sayfası 621 defa okundu