İngiltere Vizesi 1 Yıllık Dil Eğitimi için Hangi Vize Türüne Başvurulması Gerekir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-19 15:17:43

İngiltere vizesi 1 yıllık dil eğitimi için başvurulması gereken vize türü Ziyaretçi Öğrenci Vizesi değil Uzun Süreli Öğrenci Vizesidir.

İngiltere vizesi 1 yıllık dil eğitim alabilmek için başvuru sahiplerinin İngiltere vize türlerinden Uzun Süreli Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunması gereklidir. Tier-4 Vizesi türlerinden biri olan Uzun Süreli Öğrenci Vizesi, İngiltere’ye lisans, yüksek lisans, uzun süreli dil okulu gibi amaçlarla gitmek isteyen bireylerin başvuru yapacağı vize türüdür. İngiltere vizesi 1 yıllık ve daha fazla sürelerde dil okuluna gitmek isteyen bireylerin sağlaması gereken belirli şartlar bulunmaktadır.

Bu şartlardan ilki, başvuru sahibinin yaşam ve eğitim masraflarını nasıl karşılayacağına dair belgelerin başvuru dosyasına eksiksiz koyulmasıdır. Banka hesap bilgileri, varsa maaş bordrosu, bireyin kendi ülkesindeki varlıklarına dair çeşitli bilgilerin kanıtlanması ile başvuru dosyasındaki maddi yeterlilikler tam anlamıyla vize memuruna sunulabiliyor olmalıdır. İngiltere vizesi 1 yıllık dil eğitimi için başvuru sahipleri sponsor aracılığı ile gidecek ise sponsorun maddi bilgileri, bireyle olan bağlantısı, ne kadar maddi yardımda bulunacağı ve sponsorluğun neleri kapsadığını ifade eden belgelere de yer verilmelidir.

Uzun Süreli Öğrenci İngiltere vizesi 1 yıllık dil eğitimi veya üniversitelerdeki İngilizce hazırlık bölümünü okumaya gidecek olan öğrencilerin çalışma hakkı bulunmamaktadır. Firmamızın uzman danışmanlarından kişilerin başvuru dosyalarında ne gibi belgelerin bulunması gerektiği, vize sahibi olduktan sonra hangi hak ve yükümlülüklere sahip olacağını öğrenebilirsiniz. İngiltere vizesi başvuruları için danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak bilgi alabilir veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek kafanızı kurcalayan tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanları İngiltere Vizesi aracılığıyla tüm sorularınızı cevaplayacak ve talep etmeniz halinde başvuru işlemlerini başlatabilecektir.

"İngiltere Vizesi 1 Yıllık Dil Eğitimi için Hangi Vize Türüne Başvurulması Gerekir?" sayfası 457 defa okundu