İngiltere Vizesi Alanlar İngiltere'de Hangi Prosedürleri Uygulaması Gerekir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-19 16:32:12

İngiltere vizesi alanlar İngiltere’ye gittiklerinde öncelikle polis kaydı yaptırmalı ve biyometrik ikamet izni almalıdır.

İngiltere vizesi alanlar, İngiltere’ye gittiklerinde uymaları gereken belirli prosedürler içerisinde polis kaydı alma işlemini en kısa sürede gerçekleştirmelidir. Bu prosedürlerden biri İngiltere’ye gidildiğinde 7 gün içerisinde yaptırılması gereken polis kaydının yapılıp yapılmayacağı, vize sahibinin pasaportuna vizesiyle birlikte yapıştırılacak olan bir çıkartma veya basılacak damga ile anlaşılmaktadır. Polis kaydı yaptırması zorunlu olan bireylerin en yakın polis karakoluna pasaportu ile giderek bilgi vermesi polis kaydı belgesi gereklidir. Polis kaydı belgesini kaybedenler tekrar polis karakoluna giderek aynı belgeyi temin edebilecektir.

İngiltere vizesi başvuruları olumlu sonuçlanarak İngiltere vizesi alanlar İngiltere’ye vardıklarında Biyometrik İkamet İzni Kartını (BRP) alması gereklidir. Birleşik Krallığa giriş yaptıktan 10 gün içerisinde BRP kartını postaneden alması önerilmektedir. BRP kart; başvuru sahibinin adı, soyadı, doğum tarihi, vize türü, çalışma izninin olup olmadığı vb. gibi bilgilerin bulunduğu önemli bir karttır. BRP kart hakkında firmamızın uzman danışmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vizesine başvuru yapmak isteyenler danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak bilgi alabilir veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek kafasını kurcalayan tüm sorularını sorabilirler. İngiltere vizesi ile ilgili son değişikliklerin neler olduğunu ve Brexit sonrası İngiltere vize türlerinin değişip değişmeyeceğini İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Uzmanlarımıza İngiltere Vizesi aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Alanlar İngiltere'de Hangi Prosedürleri Uygulaması Gerekir?" sayfası 575 defa okundu