İngiltere Vizesi için Dilekçe Neden Yazılır?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-09 15:13:40

İngiltere vizesi için dilekçe, İngiltere’ye neden gitmek istediğinizi vize memuruna açıklayan bir belge olup bazı vize türleri için gerekli olabilmektedir. Buna örnek olarak Turist Vizesi verilebilir.

İngiltere vizesi için dilekçe yazımı bazı vize türleri için önemlidir. Başvuru sahibinin neden İngiltere’ye gitmek istediği, İngiltere’de hangi maddi imkanlar dahilinde ve nerede ikamet edeceği, kendi ülkesine geri dönüp dönmeyeceği vb. hususları yazması gereken ve ikna edici bir başvuru dosyasının hazırlanması için oldukça önemli olan bir belgedir.

Dilekçe yani niyet mektubunun gerekli olduğu vize türlerinden biri Turist Vizesidir. İngiltere Turist Vizesi İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ülkelerine turistik, kültürel, ziyaret, seyahat vb. amaçlarla gitmek isteyen kişilerin başvurabileceği bir vize türü olup başvuru dosyası içerisinde bulunması gereken evraklardan biri, vize memurunun ana dili olan İngilizce yazılmış bir dilekçedir.

İngiltere Turist Vizesi dilekçesi içeriğinde, başvuru dosyası içerisinde bulunan bilgilere uygun olarak başvuru sahibine ait kişisel bilgiler ve maddi kaynaklar yer almalıdır. Başvuru dosyasında bulunacak olan bilgiler kişiden kişiye değişebildiği için İngiltere Turist Vize Dilekçe içeriği de değişiklik gösterecektir. Başvuru evraklarına örnek olarak; maaş bordrosu, banka hesap bilgileri, uçak biletleri, konaklama bilgileri vb. verilebilir. Turist Vizesi başvurusu ile İngiltere’ye gitmek isteyen bireyler dilekçe içeriğinde neler olması gerektiğini bizimle irtibata geçerek öğrenebilecektir. Başvuru sahibinin vize talep dilekçesinde vize memuru, başvuru dosyasında bulunan belgelerdeki bilgilere uymayan şüpheli bir bilgi tespit ettiği takdirde vize reddi verebilir. Vize reddi almak istemiyor veya vize reddinize itiraz etmek istiyorsanız firmamıza danışabilirsiniz.

İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi için sayfamızı ziyaret ediniz. 

İngiltere vizesi için dilekçe yazarken oldukça dikkatli ve titiz davranmak gereklidir. İngilizce yazılması gereken bu belgede herhangi bir eksiklik veya yanlış anlaşılmalar sebebiyle vize reddi hatta vize başvuru yasağı alınabileceği için, uzman danışmanlarımız ile başvuru prosedürlerini sürdürmeye karar veren bireyler adına uzmanlarımız tarafından başvuru amacı ve yaşam standartlarına uygun şekilde İngiltere vizesi için dilekçe yazılabilecektir.

İngiltere vizesine başvuru yasağı için tıklayın.

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Alabileceğiniz Diğer Sayfalarımız:

Açıklama

Linkler

İngiltere’ye eğitim amacıyla gidecek olan bireylerin danışmanlık alabilmesi için

 

 

 İngiltere Yurt Dışı Eğitim

İngiltere ziyaretçi vizesi başvuruları, vize başvuru evrakları, izlenmesi gereken başvuru prosedürleri için

 

İngiltere Ziyaretçi Vizesi

İngiltere’ye yapacağınız turist vizesi türleri hakkında detaylı bilgi için

İngiltere Turist Vizesi

İngiltere'ye öğrenci olarak gidebilmek için ingiltere öğrenci vizesi türlerinden size uygun olanına başvuru yapmanız gereklidir. 

 

İngiltere Öğrenci Vizesi 

İngiltere öğrenci vizesi türlerinin değişen başvuru şartlarının tamamı için

 

İngiltere Öğrenci Vizesi  

İngiltere'de çalışma izni veren vize türleri hakkında bilgi için

 

İngiltere Çalışma Vizesi 

İngiltere'de bir şirkette çalışabileceğiniz, ortaklık kurabileceğiniz, şirket devralabileceğiniz veya yatırım yapabileceğiniz bu vize türü hakkında detaylar için

 

İngiltere İş Vizesi

İngiltere'de evlenmek, aile birleşimi yapmak veya İngiltere'ye yerleşmek için 

 

İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiltere'de kendi işini kurabilmenizi sağlayan çalışma vizesi için 

 

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi

İngiltere’de sermaye, dil seviyesi, sektör, lokasyon gibi kısıtlamalar olmadan iş kurabilmeniz için 

 

Ankara Anlaşması Vizesi

İngiltere yerleşim vizesi türleri kendi içinde seyahat amacına göre çeşitli kategorilere ayrılmıştır. Başvuru şartları ve gerekli evraklar listesi için 

 

İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi

İngiltere vizesi hakkında detaylı bilgi için

 

Tıklayınız!

İngiltere vizesi başvuru işlemleri ve prosedürlerde hangi adımların atılması gerektiği hakkında bilgi için

İngiltere Vizesi

 

 

"İngiltere Vizesi için Dilekçe Neden Yazılır?" sayfası 488 defa okundu