İngiltere Vizesi Kaç Gün İçinde Sonuçlanabilir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-20 14:58:01

İngiltere vizesi kaç gün içinde sonuçlanacağı, başvurulan vize türüne ve İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere vizesi başvuruları oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Bu sebeple, alınabilen en zor vize türlerinden biri olduğu söylenebilir. İngiltere vizesi değerlendirilme süresi vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda İngiltere vizesi başvurularını değerlendiren İngiltere İstanbul Konsolosluğunun yoğunluğuna göre bu süre değişebilmektedir.

İngiltere vizesi kaç gün içinde sonuçlanabileceğini merak eden bireylere cevap olarak ortalama 15 iş günü olduğu ifade edilebilecektir. İngiltere vizesinin sonuçlanma süresi İngiliz Konsolosluğunun yoğunluğuna ve İngiltere vize türlerine göre değişiklik göstermektedir.

Örneğin İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları ortalama 90 gün içerisinde sonuçlanabilmektedir. İngiltere vizesi kaç gün süreyle değerlendirileceğine bir diğer örnek olarak İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi verilebilir. Türkiye’den yapılan başvurular 90 gün içerisinde İngiltere’den yapılan başvurular ise 6 ay gibi bir süre içerisinde değerlendirmeye alınmaktadır. İngiltere vize değerlendirilme süresi İngiliz Konsolosluğunun yoğunluğuna göre ve ortalama sürelere göre daha uzun sürebilecektir.

İngiltere vizesi kaç gün içerisinde sonuçlanabileceğini merak eden bireyler firmamızın uzman danışmanlarıyla irtibata geçerek detaylı bilgi alabilecektir. İngiltere vizesi sonuçlanması, vize harcına ek bir ücret ödenerek kullanılabilecek Öncelikli Servislerle kısaltılabilecektir. Öncelikli Servisleri kullanmadığı takdirde 15 iş günü içerisinde çıkması öngörülmektedir.

Öncelikli Servis türlerinden biri olan Öncelikli Servis (Priority Visa Service) kullanıldığı takdirde başvuru süresi 5 iş gününe indirilebilmektedir. Süper Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) başvurularınızda kullanmanız halinde vize çıkma süresi 24 saate inebilmektedir. Öncelikli Servisler hakkında detaylı bilgi için firmamızın danışmanlarıyla iletişime geçiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Kaç Gün İçinde Sonuçlanabilir?" sayfası 571 defa okundu