İngiltere Vizesi Kaç Günde Sonuçlandığı Nereden Öğrenilir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-20 15:01:58

İngiltere vizesi kaç günde sonuçlanacağı bilgisi, vize türlerine göre ve İngiliz Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişiklik gösterecektir. İngiltere vizesi başvuru takibi, başvurusunu uzmanlarımızla yapmaya karar veren bireyler adına uzmanlarımızca yapılabilecektir.

İngiltere vizesi kaç günde sonuçlanabileceği başvurulan vize türüne ve İngiltere vizesi değerlendirmesi yapan İngiliz İstanbul Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. İngiltere vizesi değerlendirilme süresi genellikle 15 iş günü içinde belli olmaktadır. İngiltere seyahatine çıkmak isteyen her bireyin vize başvuru prosedürlerini eksiksiz uygulaması gereklidir.

Bireyler yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüğüne giderek vize başvurusu için gerekli olan pasaportun çıkarılması için başvuruda bulunmalıdır. Pasaport kısa sürede ellerine ulaşan bireylerin başvuru/vize harcının yatırılması, başvuru formu doldurulmasıyla başvuru işlemleri başlayacaktır. Firmamızın uzmanlarından başvuracakları vize türüne uygun gerekli belgeler listesini temin ederek eksiksiz ve doğru bilgiler içeren evraklarını başvuru dosyasına eklemelidir. Firmamızın uzmanları, başvuru dosyasını titizlikle inceleecek, eksik belge veya bilgi olması halinde başvuru sahibinden ek belgeler talep edilebilecektir.

Gerekli belgelerin tercümelerinin yaptırılıp, başvuru dosyası eksiksiz tamamlandıktan sonra firmamızın uzmanlarınca başvuru sahibi adına alınan randevu gün ve saatinde İngiltere Başvuru Merkezine giderek biyometrik bilgiler ve başvuru dosyasının verilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibinin bilgileri değerlendirilmek üzere İngiltere Konsolosluğuna gönderilecektir. Başvuru sahiplerinin vize başvuru değerlendirilme süresi, Öncelikli Servisler kullanılmadığı takdirde 15 iş günü olarak öngörülmektedir. Ancak vize harcına ek bir ücret ödenerek kullanılabilecek olan öncelikli servislerle başvuru süreci kısalabilmektedir.

Başvuru için Öncelikli Servis (Priority Visa Service) kullanıldığı takdirde başvuru değerlendirilme süresi 5 iş gününe, Süper Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) kullanıldığı takdirde vize sonuçlanma süresi 24 saate inebilmektedir. Öncelikli Serviler hakkında detaylı bilgi için CSS Legal danışmanlarıyla iletişime geçiniz. İngiltere vizesi kaç günde sonuçlanır?, İngiltere vizesi sonuçlanma süresi nasıl kısaltılır?, Ankara Antlaşması Vizesi nedir? gibi soruları bulunan bireyler firmamıza danışabilirler.

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Uzmanlarımız İngiltere Vizesi aracılığıyla tüm sorularınızı cevaplayacak ve isteğiniz üzerine başvuru işlemlerini başlatabilecektir.

"İngiltere Vizesi Kaç Günde Sonuçlandığı Nereden Öğrenilir?" sayfası 524 defa okundu