İngiltere Vizesi Konsolosluk veya Elçiliklerden Alınabilir Mi?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-20 15:07:31

İngiltere vizesi konsolosluk veya büyükelçiliklere başvuru kabul edilmediği için yapılmamaktadır. İngiltere vizesi başvuru işlemleri Başvuru Merkezlerinden yapılmaktadır.

İngiltere vizesi konsolosluk işlemleri arasında başvurunun yapılması, randevu alınması veya başvuru sonucunun öğrenilmesi gibi vize işlemleri bulunmamaktadır. Bunun sebebi İngiltere vize başvurularının konsolosluk ve elçiliklere yapılmamasıdır. İngiltere vizesi başvuruları Başvuru Merkezlerine yapılmaktadır. Vize harcını yatırıp, başvuru formunu doldurup, gerekli belgeleri başvuru dosyasına eksiksiz şekilde ekleyip, Başvuru Merkezlerinden randevu alınır.

Randevu gün ve saatinde İngiltere vizesi başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler Başvuru Merkezine teslim edilir. İngiltere vizesi konsolosluk işlemleri yalnızca başvuru sahibinin başvuru dosyasının TLS Başvuru Merkezine teslim edilmesi ve İstanbul Başkonsolosluğunda değerlendirilerek başvuru sahiplerinin bilgilendirilmesi ile sınırlıdır.

İngiltere vizesi değerlendirilme süresi ortalama 15 iş günü sürebilmektedir. İngiltere vizesi başvuru değerlendirilme süresi vize harcına ek bir ücret ödenerek kullanılabilecek olan Öncelikli Servislerle kısaltılabilmektedir. İngiltere vizesi başvuru işlemleri ile ilgili olarak firmamızın uzman danışmanları ile irtibata geçebilirsiniz. İngiltere vizesi konsolosluk ve vize işlemlerinin neler olabileceği hususunda firmamızın uzman danışmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Brexit süreci sebebiyle İngiltere vizesi başvurularının nasıl şekilleneceğine dair İngiltere vizesi sayfasını takip edebilirsiniz. İngiltere vizesi üzerine en son hangi kararlar alındı?, İngiltere’de sürekli oturum şartları değişiyor mu?, Ankara Antlaşması Vizesi türleri nelerdir? vb. sorulara yanıt arayan bireyler firmamıza danışabilecektir. Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Konsolosluk veya Elçiliklerden Alınabilir Mi?" sayfası 550 defa okundu