İngiltere Vizesi Mahkeme İşlemleri Ne Zaman Başlatılır?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-20 15:12:24

İngiltere vizesi mahkeme süreci yani itiraz davası (appeals) başvurusu insan haklarına aykırı bir ret kararı durumunda yapılabilecek olup, zaman kaybetmeden vize reddi kararının akabinde yapılması sonuca büyük katkı sağlayabilecektir.

İngiltere vizesi mahkemeye dava açarak itiraz etmek isteyen bireylerin kullanabileceği vize reddine itiraz yollarından biri İtiraz Davası’dır (appeals). İngiltere vizesi mahkeme işlemleri; İnsan Haklarına aykırı bir ret kararının verilmesi ile bireyin oldukça zor durumda kalması, insani koruma statüsünün kaldırılması ile kişilerin korunmasız kalması, kendi ülkesinde iç savaş, doğal afet vb. durumlarda bireyin kendi ülkesinde yaşamını yitirme ihtimalinin bulunması gibi durumlarda başlatılabilmektedir.

İngiltere vizesi retlerine itiraz davası açabilmek için diğer şartlara örnek; koruma statüsünün kaldırılması, insani koruma yani iltica başvurularının reddedilmesi, İngiliz vatandaşlığından çıkarılma verilebilmektedir. İngiltere vizesi başvurularının başından itibaren uzman bireylerden destek alınması vize reddi alma ihtimalini en aza indirebilecek, vize reddi alındığı takdirde olumsuz sonucun olumluya çevrilebilmesi ihtimalini artırabilecektir.

İngiltere vizesi başvuru sonucunuz olumlu olma ihtimalinin olabileceği gibi olumsuz olma ihtimali de bulunmadır. Bazı vize türlerinin vize reddine itiraz edebilirsiniz. Çeşitli vize reddine itiraz yollarını kullanabilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri ingiltere vizesi, ankara anlaşması vizesi, ingiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımıza İngiltere vizesi aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Mahkeme İşlemleri Ne Zaman Başlatılır? " sayfası 502 defa okundu