İngiltere Vizesi Mülakat Soruları Nasıldır?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-20 15:41:11

İngiltere vizesi mülakat soruları başvuru sahiplerinin İngiltere’ye neden gitmek istediğinden kendi ülkesine geri dönüp dönmeyeceğine kadar oldukça farklı soruları içerebilmektedir.

İngiltere vizesi mülakat soruları çok çeşitli konuları içerebileceği gibi başvurulan vize türüne ve bireylerin yaşam standartlarına göre değişiklik göstermektedir. İngiltere vizesi başvuru prosedürlerinin sonunda -Başvuru Merkezlerinden alınan randevu gününde veya sonrasında- vize memuru başvuru sahibi ile mülakat gerçekleştirerek, İngiltere’ye seyahat isteğinin samimi ve dürüst bir sebebinin olup olmadığını ölçmek isteyebilir.

İngiltere vizesi mülakat soruları, örneğin, Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunan bireylere farklı, Yerleşim Vizesi başvurusunda bulunacak bireylere farklı sorulabilmektedir. İngiltere vizesi mülakat sorularının kesin olarak neler olabileceği bilinemeyeceği gibi mülakat çağrısında bulunacak vize memuru ile görüşmeye giderken başvuru sahiplerinin hazırlıklı gitmesi önerilmektedir.

Vize memurunun soracağı sorulara tahmini cevaplar hazırlanmaması durumunda, görüşme esnasında eksik veya yanlış bilgi verilebilir ve bu da vize memurunun başvuru üzerine şüpheye düşerek vize reddi ile karşılaşmasına sebep olabilir. Mülakat sırasında gereğinden fazla bilgi vermek de vize memurunu şüpheye düşürecek bir diğer husus olarak göz önünde bulundurulmalıdır. Kısa, net ve öz cevaplar verilmesi önerilmelidir.

İngiltere vizesi başvuruları vize ücretinin yatırılmasıyla başlayıp, başvuru formunun doldurulması, gerekli evrakların başvuru dosyasına tercüme edilerek eklenmesi, gerekli ise dilekçe ve niyet mektubunun yazılmasıyla devam eder. Başvuru Merkezlerinden alınacak olan randevu gün ve saatinde eksiksiz hazırlanmış başvuru dosyası ve biyometrik fotoğrafla parmak izi teslim edilir. Başvuru işlemleri böylece tamamlanmış olur ve vize değerlendirilmesinin sonrasında sonuç 15 iş günü içerisinde bireylere ulaşabilmektedir. Başvuru sahipleri Öncelikli Servis kullanarak vize değerlendirilme süresini kısaltabilecektir.

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Mülakat Soruları Nasıldır? " sayfası 882 defa okundu