İngiltere Vizesi Mülakat Soruları Nasıldır?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-09 16:32:09

İngiltere vizesi mülakat soruları başvuru sahiplerinin İngiltere’ye neden gitmek istediğinden kendi ülkesine geri dönüp dönmeyeceğine kadar oldukça farklı soruları içerebilmektedir.

İngiltere vizesi mülakat soruları çok çeşitli konuları içerebileceği gibi başvurulan vize türüne ve bireylerin yaşam standartlarına göre değişiklik göstermektedir. İngiltere vizesi başvuru prosedürlerinin sonunda -Başvuru Merkezlerinden alınan randevu gününde veya sonrasında- vize memuru başvuru sahibi ile mülakat gerçekleştirerek, İngiltere’ye seyahat isteğinin samimi ve dürüst bir sebebinin olup olmadığını ölçmek isteyebilir.

İngiltere vizesi mülakat soruları, örneğin, Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunan bireylere farklı, Yerleşim Vizesi başvurusunda bulunacak bireylere farklı sorulabilmektedir. İngiltere vizesi mülakat sorularının kesin olarak neler olabileceği bilinemeyeceği gibi mülakat çağrısında bulunacak vize memuru ile görüşmeye giderken başvuru sahiplerinin hazırlıklı gitmesi önerilmektedir. Vize memurunun soracağı sorulara tahmini cevaplar hazırlanmaması durumunda, görüşme esnasında eksik veya yanlış bilgi verilebilir ve bu da vize memurunun başvuru üzerine şüpheye düşerek vize reddi ile karşılaşmasına sebep olabilir. Mülakat sırasında gereğinden fazla bilgi vermek de vize memurunu şüpheye düşürecek bir diğer husus olarak göz önünde bulundurulmalıdır. Kısa, net ve öz cevaplar verilmesi önerilmelidir.

İngiltere vizesi başvuruları vize ücretinin yatırılmasıyla başlayıp, başvuru formunun doldurulması, gerekli evrakların başvuru dosyasına tercüme edilerek eklenmesi, gerekli ise dilekçe ve niyet mektubunun yazılmasıyla devam eder. Başvuru Merkezlerinden alınacak olan randevu gün ve saatinde eksiksiz hazırlanmış başvuru dosyası ve biyometrik fotoğrafla parmak izi teslim edilir. Başvuru işlemleri böylece tamamlanmış olur ve vize değerlendirilmesinin sonrasında sonuç 15 iş günü içerisinde bireylere ulaşabilmektedir. Başvuru sahipleri Öncelikli Servis kullanarak vize değerlendirilme süresini kısaltabilecektir. Öncelikli Servis türleri için tıklayın!

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

DETAYLAR İÇİN YARARLANABİLECEĞİNİZ SAYFALAR:

AÇIKLAMA

LİNKLER

İngiltere'de Hangi Eğitimleri Alabileceğiniz, Bu Eğitimlerin Sürelerinin Ve Ücretlerinin Neler Olabileceğini Hakkında Bilgi İçin

 

 İNGİLTERE YURT DIŞI EĞİTİM

İngiltere Ziyaretçi Vizesi Başvuruları, Vize Başvuru Evrakları, İzlenmesi Gereken Başvuru Prosedürleri İçin

 

İNGİLTERE ZİYARETÇİ VİZESİ

İngiltere’ye Yapacağınız Turist Vizesi Türleri Hakkında Detaylı Bilgi Ve Danışmanlık İçin

İNGİLTERE TURİST VİZESİ

İngiltere'ye Öğrenci Statüsünde Gidebilmek İçin 

 

İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ 

İngiltere Öğrenci Vizesi Türlerinin Değişen Başvuru Şartlarının Tamamı İçin

 

İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ  

İngiltere'de Çalışma İzni Alabilmek İçin 

 

İNGİLTERE ÇALIŞMA VİZESİ 

İngiltere'de Bir Şirkette Çalışabileceğiniz, Ortaklık Kurabileceğiniz, Şirket Devralabileceğiniz Veya Yatırım Yapabileceğiniz Bu Vize Türü Hakkında Detaylar İçin

 

İNGİLTERE İŞ VİZESİ

İngiltere'de Evlenmek, Aile Birleşimi Yapmak Veya İngiltere'ye Yerleşmek İçin 

 

İNGİLTERE YERLEŞİM VİZESİ

 

İngiltere'de Kendi İşini Kurabilmenizi Sağlayan Çalışma Vizesi İçin 

 

İNGİLTERE ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ

Bu Vize İle Sermaye, Dil Seviyesi, Sektör, Lokasyon Gibi Kısıtlamalar Olmadan İngiltere'de İş Kurabilirsiniz. Detaylar İçin 

 

ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ

İngiltere Yerleşim Vizesi Türleri Ve Gerekli Evraklar Listesi İçin 

 

İNGİLTERE YERLEŞİM/EVLİLİK VİZESİ

İngiltere Vizesi Danışmanlık Alabilmek İçin 

 

TIKLAYIN!

İngiltere Vizesi Başvuru İşlemleri Ve Prosedürlerde Hangi Adımların Atılması Gerektiğini Öğrenebilmek İçin

İNGİLTERE VİZESİ

"İngiltere Vizesi Mülakat Soruları Nasıldır? " sayfası 783 defa okundu