İngiltere Vizesi Muvafakatname Ne İçin Kullanılır?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-20 15:42:51

İngiltere vizesi muvafakatname belgesi 18 yaşından küçük bireylerin anne/babası dışında bakıcı, akraba vb. kişilerle İngiltere’ye gitmesine onay verildiğine dair ebeveynlerinden alınacak bir belge olup İngiltere vizesi başvurularında gerekli bir belgedir.

İngiltere vizesi muvafakatname ile alınabilmesi için başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olması gereklidir. Çocukların Anne ve babası dışında biriyle İngiltere’ye gitmesine ailesinin izin verdiğini gösteren bu belge ile başvuru sahipleri İngiltere vizesi başvurularının olumlu sonuçlanmasını büyük oranda etkileyecektir. Bu belgeye sahip olmayan çocukların vize başvuruları reddedilebilecektir.

İngiltere vizesi muvafakatname alınan çeşitli vize türleri vardır. Bunlardan birine örnek olarak Çocuk Öğrenci Vizesi verilebilir. İngiltere’de eğitim alacak olan 4-17 yaş arasındaki çocukların yalnız veya akraba, bakıcı gibi biriyle seyahat edece ise ailesinin muvafakatnamesinin olması gereklidir. Muvafakatname bir nevi izin verildiğine ve çocuğun ailesinin haberinin olduğuna dair belgedir, denilebilir.

İngiltere vizesi muvafakatname Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunacak olan çocuklar için oldukça önemlidir. Aynı zamanda bu seyahatin çocuk hakları ve kanunlarına uygun şekilde planlanması gibi çeşitli şartların da sağlanması gereklidir. İngiltere vizesi verilecek çocuğun kiminle kalacağı, seyahati süresinde ihtiyaçlarının uygun şekilde karşılanıp karşılanmayacağını belgeleyen evrakların başvuru dosyasına koyulması oldukça önemlidir. Özellikle çocuklar için alınacak olan İngiltere vizesi türlerinde konaklama bilgileri çocuğa seyahat boyunca nasıl imkanlar sağlanabileceği hususunda vize memuru için önemli bir belge niteliğinde olacaktır.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığıyla ulaşabilir, Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Muvafakatname Ne İçin Kullanılır?" sayfası 543 defa okundu