İngiltere Vizesi Muvafakatname Ne İçin Kullanılır?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-09 16:18:53

İngiltere vizesi muvafakatname belgesi 18 yaşından küçük bireylerin anne/babası dışında bakıcı, akraba vb. kişilerle İngiltere’ye gitmesine onay verildiğine dair ebeveynlerinden alınacak bir belge olup İngiltere vizesi başvurularında gerekli bir belgedir.

İngiltere vizesi muvafakatname ile alınabilmesi için başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olması gereklidir. Çocukların Anne ve babası dışında biriyle İngiltere’ye gitmesine ailesinin izin verdiğini gösteren bu belge ile başvuru sahipleri İngiltere vizesi başvurularının olumlu sonuçlanmasını büyük oranda etkileyecektir. Bu belgeye sahip olmayan çocukların vize başvuruları reddedilebilecektir.

İngiltere vizesi muvafakatname alınan çeşitli vize türleri vardır. Bunlardan birine örnek olarak Çocuk Öğrenci Vizesi verilebilir. İngiltere’de eğitim alacak olan 4-17 yaş arasındaki çocukların yalnız veya akraba, bakıcı gibi biriyle seyahat edece ise ailesinin muvafakatnamesinin olması gereklidir. Muvafakatname bir nevi izin verildiğine ve çocuğun ailesinin haberinin olduğuna dair belgedir, denilebilir.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere vizesi muvafakatname Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunacak olan çocuklar için oldukça önemlidir. Aynı zamanda bu seyahatin çocuk hakları ve kanunlarına uygun şekilde planlanması gibi çeşitli şartların da sağlanması gereklidir. İngiltere vizesi verilecek çocuğun kiminle kalacağı, seyahati süresinde ihtiyaçlarının uygun şekilde karşılanıp karşılanmayacağını belgeleyen evrakların başvuru dosyasına koyulması oldukça önemlidir. Özellikle çocuklar için alınacak olan İngiltere vizesi türlerinde konaklama bilgileri çocuğa seyahat boyunca nasıl imkanlar sağlanabileceği hususunda vize memuru için önemli bir belge niteliğinde olacaktır.

Diğer İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşabilir, Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İngiltere vizesi türleri için tıklayın!

DİĞER VİZE TÜRLERİ VE DANIŞMANLIK İÇİN:

AÇIKLAMA

LİNKLER

İngiltere'de Hangi Eğitimleri Alabileceğiniz, Bu Eğitimlerin Sürelerinin Ve Ücretlerinin Neler Olabileceğini Hakkında Bilgi İçin

 

 İNGİLTERE YURT DIŞI EĞİTİM

İngiltere Ziyaretçi Vizesi Başvuruları, Vize Başvuru Evrakları, İzlenmesi Gereken Başvuru Prosedürleri İçin

 

İNGİLTERE ZİYARETÇİ VİZESİ

İngiltere’ye Yapacağınız Turist Vizesi Türleri Hakkında Detaylı Bilgi Ve Danışmanlık İçin

İNGİLTERE TURİST VİZESİ

İngiltere'ye Öğrenci Statüsünde Gidebilmek İçin 

 

İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ 

İngiltere Öğrenci Vizesi Türlerinin Değişen Başvuru Şartlarının Tamamı İçin

 

İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ  

İngiltere'de Çalışma İzni Alabilmek İçin 

 

İNGİLTERE ÇALIŞMA VİZESİ 

İngiltere'de Bir Şirkette Çalışabileceğiniz, Ortaklık Kurabileceğiniz, Şirket Devralabileceğiniz Veya Yatırım Yapabileceğiniz Bu Vize Türü Hakkında Detaylar İçin

 

İNGİLTERE İŞ VİZESİ

İngiltere'de Evlenmek, Aile Birleşimi Yapmak Veya İngiltere'ye Yerleşmek İçin 

 

İNGİLTERE YERLEŞİM VİZESİ

 

İngiltere'de Kendi İşini Kurabilmenizi Sağlayan Çalışma Vizesi İçin 

 

İNGİLTERE ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ

Bu Vize İle Sermaye, Dil Seviyesi, Sektör, Lokasyon Gibi Kısıtlamalar Olmadan İngiltere'de İş Kurabilirsiniz. Detaylar İçin 

 

ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ

İngiltere Yerleşim Vizesi Türleri Ve Gerekli Evraklar Listesi İçin 

 

İNGİLTERE YERLEŞİM/EVLİLİK VİZESİ

İngiltere Vizesi Danışmanlık Alabilmek İçin 

 

TIKLAYIN!

İngiltere Vizesi Başvuru İşlemleri Ve Prosedürlerde Hangi Adımların Atılması Gerektiğini Öğrenebilmek İçin

İNGİLTERE VİZESİ

"İngiltere Vizesi Muvafakatname Ne İçin Kullanılır?" sayfası 457 defa okundu