İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-20 15:46:57

İngiltere Vizesi başvurularında genel olarak izlenmesi gereken prosedür aynı olup detayda hazırlanması gereken evraklar ve başvuru formu gibi bazı değişkenler bulunmaktadır. 

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Vizesi başvurusu için ilk olarak başvuru sahibinin uluslararası geçerliliği olan ve en az 6 ay süresi bulunan bir pasaporta sahip olması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahiplerinin herhangi bir ayrıcalığı olmayıp umuma mahsus bordo pasaport sahipleri gibi İngiltere Vizesi sürecini ve prosedürlerini takip etmeleri gerekmektedir. Gri hizmet pasaportu ve siyah diplomatik pasaport sahiplerinin başvuru prosedürleri seyahat sebeplerine göre değişmektedir. Bilgi için lütfen iletişime geçin.

İkinci olarak yapılması gereken İngiltere'ye seyahat amacının ve süresinin dolayısıyla başvurulacak İngiltere Vizesi türünün belirlenmesidir. Sonrasında ilgili vize türüne ait evrakların toparlanması ve başvuru dosyasının hazırlığı için danışmanlarımıza teslim edilmesi gerekmektedir. Elden teslim şartı olmayıp danışmanlarımıza telefonda bilgi verdikten sonra kargo ile de evraklarınızı gönderebilirsiniz.

Evraklarınızın bize ulaşmasının akabinde başvuru dosyanız hazırlanmaya başlanır, gerek görülürse başvuruyu desteklemek üzere kimi ek evraklar istenir. Ardından tercümeler ve açıklamalar yapılarak başvuru formunuz doldurulur ve dosyanız tamamlanır. Uzmanlarımız tarafından sizin için uygun bir gün ve saate İngiltere Vizesi başvuru merkezinden randevu alınır parmak izi vermek ve biometrik taramadan geçmek üzere Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Gaziantep, Adana veya Antalya'da bulunan başvuru merkezine davet edilirsiniz.

Her bir başvuru sahibi randevu gün ve saatinde başvuru merkezine gelmek mecburiyetindedir, bir başkasının sizin adınıza başvuru yapması mümkün değildir. Parmak izi vermenizin ve başvurunuzun tamamlanmasının ardından ziyaretçi, öğrenci ve çalışma başvuruları 15, yerleşim, eş ve Ankara Antlaşması başvuruları 90 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvurunun takibi ve teslimi yine tarafımızca yapılmaktadır.

2006 yılından beri firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Vizesi başvuru süreci, prosedürü ve gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi kullanarak danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?" sayfası 7921 defa okundu