İngiltere Vizesi Ne Kadar Zamanda Çıkar? Başvuru Reddedilirse Ne Yapılır?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-20 16:08:56

İngiltere vizesi ne kadar zamanda çıkar? sorusunun yanıtı başvurulan vize türüne ve İngiliz Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişiklik gösterecektir. Başvurunun reddedilmesi halinde vize reddine itiraz başvurusu yapılabilecektir.

İngiltere vizesi başvuruları zor ve karmaşık yapıdadır. Vize başvurularında uzman bireylerden profesyonel destek alınması vize sonucunun olumlu olma ihtimalini büyük oranda artırabilecektir. İngiltere vizesi başvurularını firmamızın uzmanlarıyla yapmaya karar vermiş kişiler, vize harcını yatırdıktan sonra, uzmanlarımızdan başvurulacak vize türüne uygun gerekli evraklar listesini temin edebilecektir.

Bu evraklar başvuru sahiplerinin yaşam standartlarına ve vize türünün başvuru şartlarına göre değişiklik gösterecektir. İngiltere vizesi türlerinin her biri kendine özgü başvuru şartları taşımaktadır. Başvuru sahipleri uzmanlarımızla vize türünü belirleyip başvuru dosyasına hangi evrakları koyması gerektiğini öğrenebilecektir. Danışmanlarımız başvuruyu güçlendirmek adına ek evraklar talep edebilecektir.

Evrakların tercümelerinin yapılması, başvuru formunun doldurulması, Başvuru Merkezinden randevu alınmasıyla vize prosedürleri sürdürülecektir. Alınan randevu gün ve saatinde İngiltere vizesi başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler elden teslim edilecek ve prosedürler tamamlanmış olacaktır. İngiltere vizesi sonucu ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreyi kısaltmak isteyenler vize harcına ek bir ücret ödeyerek Öncelikli Servislerden yararlanabilecektir.

İngiltere vizesi ne kadar zamanda çıkar? sorusunun cevabını arayan kişiler genellikle internette araştırma yapmaktadır. İngiltere vize türlerine göre ve İngiliz Konsolosluğunun başvuru yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. İngiliz İstanbul Konsolosluğu Türkiye’den yapılan vize başvurularını değerlendirmekle yetkili tek temsilcidir. İngiltere’den yapılacak başvurular 2018 yılının Kasım ayında açılan İngiltere Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine yapılabilecektir.

İngiltere vizesi ne kadar zamanda çıkar? sorusuna örnek olarak Ankara Anlaşması Türkiye’den yapılan başvurular yaklaşık 90 gün içinde sonuçlanabilmesi, İngiltere’den yapılan başvuruların ortalama 6 ay içerisinde bireylere ulaşması verilebilir. İngiltere vizesi ne kadar zamanda çıkar? sorusuna yanıt olarak bir diğer örnek İngiltere Yerleşim Vizesi verilebilir. İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapan bireylere ortalama 12 hafta (90 gün) içerisinde başvuru sahiplerine vize başvuru sonucu ulaştırılmaktadır.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.  Uzmanlarımıza İngiltere Vizesi aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Ne Kadar Zamanda Çıkar? Başvuru Reddedilirse Ne Yapılır? " sayfası 429 defa okundu