İngiltere Vizesi Ölçüleri Bilgisi Gerekli Midir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-20 16:12:58

İngiltere vizesi ölçüleri biyometrik fotoğraf için gerekli olup eski vize başvuru prosedürleri gibi başvuru dosyanızda resim bulundurmanıza gerek olmayıp, Başvuru Merkezlerinde biyometrik fotoğraf görevlilerce çekilmektedir.  

İngiltere vizesi ölçüleri başvuru sahiplerinin Başvuru Merkezlerinde çektirdiği biyometrik fotoğraflarının başvuru işlemleri içerisinde önemli bir yeri vardır. İngiltere vizesi Başvuru Merkezinden alınan randevu sırasında görevliler tarafından biyometrik fotoğraf çekileceği için başvuru sahipleri başvuru formu doldurulurken sisteme fotoğraf yüklemeyecek ve başvuru dosyasında resim bulundurması gerekmeyecektir. Biyometrik fotoğraf çekilmesi ve parmak izi alınmasının; ulusal ve uluslararası güvenliğin sağlanması açısından büyük önemi bulunmaktadır. Biyometrik bilgilerin alınması, her İngiltere vizesi başvurusunda gerçekleştirilmektedir.

Başvuru sahipleri, vize prosedürlerinin son aşaması olarak Başvuru Merkezlerinden aldıkları randevu gün ve saatinde hazır bulunarak başvuru dosyasını ve biyometrik bilgilerini vermektedir. Başvuru merkezinden alınan biyometrik bilgiler içerisinde bireylerin net şekilde görünen yüzünün biyometrik fotoğrafı ve parmak izleri bulunmaktadır.

Dijital fotoğraflarda İngiltere vizesi ölçüleri en az 600 piksel genişliğinde, 750 piksel uzunluğunda olması beklenmektedir. Başvuru sahiplerinin bu bilgiye sahip olarak vize değerlendirilme sürecine katkı sağlayamayacaktır. Renkli ve temiz bir fotoğrafın çekilebilmesi için, bireylerin tanınır olduğu (gölgeli veya buğulu olmayan) ve şapka, gözlük vb. aksesuarın bulunmadığı, bireylerin yüzünün net görünmesini engelleyen herhangi bir obje olmayan veya yalnızca düz beyaz zemin üzerinde çekilen fotoğraflar olması gereklidir. İngiltere vizesi için biyometrik fotoğrafların neden önemli olduğu, başvuru prosedürleri içerisindeki yeri vb. hakkında sorularınız varsa İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış detaylı bilgilere firmamızın uzmanlarına danışarak ulaşabilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri ingiltere vizesi, ankara anlaşması vizesi, ingiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımıza İngiltere vizesi aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Ölçüleri Bilgisi Gerekli Midir?" sayfası 449 defa okundu