İngiltere Vizesi Para İadesi Alınabilir Mi?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-20 17:25:02

İngiltere vizesi para iadesi mümkün olmamakla birlikte başvuru sahipleri vize reddi alarak vize prosedürlerinde tekrar tekrar aynı problemlerle karşılaşmamaktadır.

İngiltere vizesi para iadesi vize reddi alınması halinde bile yapılamamaktadır. İngiltere vizesi başvurularında vize reddi alınmasından sonra bile para iadesi yapılmıyor olması, tekrar yapılan vize başvurularında aynı maddi manevi problemler karşılaşılmasına sebep olabilecektir.

Öncelikli Servisler kullanılarak yapılan vize başvurusunda ret alınması halinde bile servis ücretleri ödenmemektedir; çünkü bu ücretler başvurunun gerçekleştirilebilmesi ve değerlendirme sürecini hızlandırabilmek amacıyla ödenmiştir. Sonuç olumsuz olsa dahi, vize prosedürleri/süreci için ödenen ücretlerin iadesi bulunmamaktadır. Başvuru sahipleri tekrar vize başvurusu yaparken veya itiraz başvurularında yeniden bu ücretleri ödemek zorundadır.

Ancak çeşitli istisnalar bulunmaktadır. Süper Öncelikli Servis (Super Priortiy Visa Service) için ücret ödemiş bireyler iade alabilmek için randevu tarihinden en az 5 gün önce bu servis hizmet talebini iptal etmesi gereklidir. Para iadesi ile söylenebilecek bir diğer husus İngiltere vizesi para iadesi süresi talep edilen iadeye ve İngiliz konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebileceğidir. Para iadesi yapılması için belirli bir süre bulunmamaktadır.

İngiltere vizesi para iadesi süresi talep edilen iadeye ve İngiliz konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişiklik göstermesi sebebiyle ne zaman iade alabilecekleri, hangi şartlar altında iadenin yapılamayacağını ve iade hakkının hangi durumlarda bulunduğunu firmamızdan öğrenebilirsiniz.  

İngiltere vizesi başvurusu yaparak vize alan bireylere öncelikle 1 yıllık vize verilir ve vize uzatma işlemleriyle bunu 5 yıla tamamlandıktan sonra sürekli oturum başvurusunda bulunulabilir. İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak 12 ay süreyle bulunan bireyler İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunabilecek olup İngiltere vatandaşlık başvuru şartlarını sağlayarak vatandaşlık sertifikasını alan da geçerlilik süresi 10 yıl olan İngiltere pasaportu başvurusunda bulunabilirler.

Firmamız 2006 yılından beri ingiltere vizesi, ankara anlaşması vizesi, ingiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımıza İngiltere vizesi aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Para İadesi Alınabilir Mi?" sayfası 637 defa okundu