İngiltere Vizesi Pasaport Süresi Nasıl Belirlenir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-10 09:19:54

İngiltere vizesi pasaport süresi başvurulacak vize süresine göre değişiklik göstermekle birlikte talep edilecek vize süresinden uzun süreli geçerliliğe sahip pasaportlar alınması önerilmektedir.

İngiltere’ye yapılacak seyahat 6 ay ve daha kısa bir süre ise 6 aylık, 6 aydan daha fazla sürelerde İngiltere’de eğitim alma, iş kurma vb. konularda gidilecek ise 1-2-5 veya 10 yıllık geçerli pasaport sahibi olunması önerilmektedir. İngiltere vizesi pasaport süresi başvurulan vize süresine uygun olmalıdır. Pasaportun süresi vize süresinden uzun olması vize alımını da kolaylaştırabilecektir. Pasaportun süresi, vize süresinden kısa olması, pasaport sahiplerini zor duruma sokabilir, İngiltere’ye giriş çıkışlarında problem yaşamalarına sebep olabilecektir. İngiltere vizesi türleri genellikle çok girişli olarak verilmekte ve pasaportun süresinin uzun olması bireylerin İngiltere’ye vize süresi içerisinde giriş çıkış yapabilmesini kolaylaştırmaktadır.

İngiltere vizesi pasaport süresi 6 ay ve daha az süreyle alınan turist vizesi gibi vize türleri başvurularında pasaport süresi 6 ay olması, öğrenci vizesi ile İngiltere’de lisans, yüksek lisans yapacak bireylerin uzun süreli pasaport sahibi olması gereklidir. İngiltere vizesi pasaport süresi pasaport başvurusu sırasında tercih edilmekte ve talep edilen süreye göre miktarlarda ücret ödenmektedir. İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının yaşadıkları ilçenin Nüfus Müdürlüğüne giderek pasaport başvurusunda bulunması önerilmektedir. İngiltere vizesi pasaport süresi ve başvurulan vize türüne göre hangi pasaport türü ve süresinin seçilmesi gerektiği hakkında bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurusu zor ve karmaşık yapıdadır. Pasaport sahibi olunması, vize türünün belirlenmesi, vize ücretinin yatırılması, vize için gerekli belgeler listesinin başvuru dosyasına eklenmesi, başvuru formunun doldurulması, dilekçenin yazılması, Başvuru Merkezinden randevu alınması sıralamasıyla vize prosedürleri uygulanmalıdır. Başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin Başvuru Merkezine tesliminden sonra ortalama 15 iş günü içerisinde başvuru sonucu çıkabilecektir.

İngiltere vizesi başvuru sonucunuz olumlu olma ihtimalinin olabileceği gibi olumsuz olma ihtimali de bulunmadır. Bazı vize türlerinin vize reddine itiraz edebilirsiniz. Çeşitli vize reddine itiraz yollarını kullanabilirsiniz. İngiltere vizesi reddine itiraz etmek için tıklayınız!

Tüm ingiltere vizesi türleri hakkında bilgi için tıklayın!

Firmamız 2006 yılından beri ingiltere vizesi, ankara anlaşması vizesi, ingiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımıza İngiltere vizesi danışmanlık hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İlgili sayfalar aşağıdadır.

Açıklama

LİNKLER

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin değişen başvuru şartlarının tamamı için

 

İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ  

İngiltere'de çalışma izni alabilmek için

 

İNGİLTERE ÇALIŞMA VİZESİ 

İngiltere’ye yapacağınız turist vizesi türleri hakkında detaylı bilgi için

İNGİLTERE TURİST VİZESİ

Sermaye, dil seviyesi, sektör, lokasyon gibi kısıtlamalar olmadan İngiltere'de iş kurabilmek için 

 

ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ

İngiltere yerleşim vizesi ve türlerinin başvuru şartları ve gerekli evraklar listesi için 

 

İNGİLTERE YERLEŞİM/EVLİLİK VİZESİ

İngiltere'ye öğrenci olarak gidebilmek için ingiltere öğrenci vizesi türlerinden size uygun olanına başvuru yapmanız gereklidir. 

 

İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ 

İngiltere'de bir şirkette çalışabileceğiniz, ortaklık kurabileceğiniz, şirket devralabileceğiniz veya yatırım yapabileceğiniz bu vize türü hakkında detaylar için

 

İNGİLTERE İŞ VİZESİ

İngiltere'de evlenmek, aile birleşimi yapmak veya ingiltere'ye yerleşmek için 

 

İNGİLTERE YERLEŞİM VİZESİ

 

İngiltere'de Kendi İşini Kurabilmenizi Sağlayan Çalışma Vizesi İçin 

 

İNGİLTERE ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ

İngiltere vizesi başvuru işlemlerinin karmaşık yapıda olması sebebiyle firmamızla irtibata geçerek danışmanlık alınması büyük fayda sağlayacaktır. İngiltere vizesi başvurularında danışmanlık alabilmek için 

 

TIKLAYINIZ!

İngiltere vizesi başvuru işlemleri ve prosedürlerde hangi adımların atılması gerektiğini öğrenebilmek için

İNGİLTERE VİZESİ

 

"İngiltere Vizesi Pasaport Süresi Nasıl Belirlenir?" sayfası 437 defa okundu