İngiltere Vizesi Pasaport Süresi Nasıl Belirlenir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-20 17:29:53

İngiltere vizesi pasaport süresi başvurulacak vize süresine göre değişiklik göstermekle birlikte talep edilecek vize süresinden uzun süreli geçerliliğe sahip pasaportlar alınması önerilmektedir.

İngiltere’ye yapılacak seyahat 6 ay ve daha kısa bir süre ise 6 aylık, 6 aydan daha fazla sürelerde İngiltere’de eğitim alma, iş kurma vb. konularda gidilecek ise 1-2-5 veya 10 yıllık geçerli pasaport sahibi olunması önerilmektedir. İngiltere vizesi pasaport süresi başvurulan vize süresine uygun olmalıdır. Pasaportun süresi vize süresinden uzun olması vize alımını da kolaylaştırabilecektir.

Pasaportun süresi, vize süresinden kısa olması, pasaport sahiplerini zor duruma sokabilir, İngiltere’ye giriş çıkışlarında problem yaşamalarına sebep olabilecektir. İngiltere vizesi türleri genellikle çok girişli olarak verilmekte ve pasaportun süresinin uzun olması bireylerin İngiltere’ye vize süresi içerisinde giriş çıkış yapabilmesini kolaylaştırmaktadır. İngiltere vizesi pasaport süresi 6 ay ve daha az süreyle alınan turist vizesi gibi vize türleri başvurularında pasaport süresi 6 ay olması, öğrenci vizesi ile İngiltere’de lisans, yüksek lisans yapacak bireylerin uzun süreli pasaport sahibi olması gereklidir.

İngiltere vizesi pasaport süresi pasaport başvurusu sırasında tercih edilmekte ve talep edilen süreye göre miktarlarda ücret ödenmektedir. İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının yaşadıkları ilçenin Nüfus Müdürlüğüne giderek pasaport başvurusunda bulunması önerilmektedir. İngiltere vizesi pasaport süresi ve başvurulan vize türüne göre hangi pasaport türü ve süresinin seçilmesi gerektiği hakkında bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

İngiltere vizesi başvurusu zor ve karmaşık yapıdadır. Pasaport sahibi olunması, vize türünün belirlenmesi, vize ücretinin yatırılması, vize için gerekli belgeler listesinin başvuru dosyasına eklenmesi, başvuru formunun doldurulması, dilekçenin yazılması, Başvuru Merkezinden randevu alınması sıralamasıyla vize prosedürleri uygulanmalıdır. Başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin Başvuru Merkezine tesliminden sonra ortalama 15 iş günü içerisinde başvuru sonucu çıkabilecektir.

İngiltere vizesi başvuru sonucunuz olumlu olma ihtimalinin olabileceği gibi olumsuz olma ihtimali de bulunmadır. Bazı vize türlerinin vize reddine itiraz edebilirsiniz. Çeşitli vize reddine itiraz yollarını kullanabilirsiniz. Firmamız 2006 yılından beri ingiltere vizesi, ankara anlaşması vizesi, ingiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımıza İngiltere vizesi aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Pasaport Süresi Nasıl Belirlenir?" sayfası 508 defa okundu