İngiltere Vizesi Pasaport Takip Adımları Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-20 17:30:40

İngiltere vizesi pasaport takip işlemleri, başvurusunu uzmanlarımızla yapmaya çalışan bireyler adına vize sonucunun çıkıp çıkmadığı, pasaportun ne zaman alınabileceği vb. konularda yapılabilmektedir.

İngiltere vizesi pasaport takip işlemleri, başvuru prosedürlerinin tamamlanarak başvurunun yapılmasından sonra, İngiliz Konsolosluğunun vize başvurularını değerlendirme süreci boyunca yapılmaktadır. İngiltere vize prosedürleri; vize türünün belirlenmesi, vize harcının yatırılması, başvuru dosyasına gerekli belgelerin eklenmesi, tercümesi gereken belgelerin tercümesinin yapılması, vize dilekçesinin yazılması, Başvuru Merkezinden randevu alınması olarak sıralanabilir. Başvuru Merkezine başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler teslim edilmelidir.

Başvuru değerlendirilme süresi ortalama 15 iş günü sürebilmektedir. Pasaportun Başvuru Merkezinden alınabileceğini ifade eden bir mail ile bireyler başvurunun sonuçlandığını bu mail ile öğrenememektedir. Başvuru sahiplerine gelen e-posta Başvuru Merkezinden gelmektedir. Başvuru onayı alındıysa pasaport içerisinde konsolosluk tarafından basılmış vize bulunacaktır. İngiltere vizesi başvurularını firmamızın uzmanlarıyla yapmaya karar verildiğinde İngiltere vizesi pasaport takip işlemleri uzmanlarımız tarafından yapılacaktır. Bireyler adına pasaport teslim alınarak DHL postası yoluyla kişilerin adreslerine teslim edilebilir veya bireyler ofislerimize gelerek pasaportlarını alabilirler.

İngiltere vizesi başvurusu yaparak vize alan bireylere öncelikle 1 yıllık vize verilir ve vize uzatma işlemleriyle bunu 5 yıla tamamlandıktan sonra sürekli oturum başvurusunda bulunulabilir. İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak 12 ay süreyle bulunan bireyler İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunabilecek olup İngiltere vatandaşlık başvuru şartlarını sağlayarak vatandaşlık sertifikasını alan da geçerlilik süresi 10 yıl olan İngiltere pasaportu başvurusunda bulunabilirler. Her birinin ayrı ayrı şartları bulunmaktadır.

Firmamız 2006 yılından beri ingiltere vizesi, ankara anlaşması vizesi, ingiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımıza İngiltere vizesi aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Pasaport Takip Adımları Nelerdir?" sayfası 580 defa okundu