İngiltere Vizesi Schengen Bölgesi için Kullanılabilir Mi?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-21 09:29:17

Birleşik Krallık Schengen Bölgesinde bulunmadığı için İngiltere vizesi Schengen bölgesinde geçerli değildir.

İngiltere vizesi Schengen bölgesi içerisinde geçerliliği bulunmamakta ve İngiltere vizesi sahibi olarak Schengen bölgesine, Schengen vizesi sahibi olarak da İngiltere’ye gidilememektedir. İngiltere’ye seyahat etmek isteyen herkesin İngiltere vizesi başvurusunda bulunması gereklidir. İngiltere’ye eğitim almak, turistik ziyaret etmek, iş kurmak vb. amaçlarla gitmek isteyen bireylerin vize prosedürlerini uygulayarak İngiltere vizesi başvurusunda bulunması zorunludur. Başvuru ücretini ödedikten sonra uzmanlarımızdan başvuru için gerekli evraklar listesini temin edebilecektir.

Bu evrak listesi başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. İngiltere Turist Vizesi, İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, İngiltere Evlilik Vizesi, İngiltere Yatırımcı Vizesi vb. türlere uygun gerekli evraklar toparlanıp başvuru şartlarının sağlandığından emin olunup, evraklar içerisinde gerekli görülenlerin tercümeleri yapılıp, İngiltere Başvuru Merkezinden randevu alınır. Randevu gün ve saatinde başvuru dosyası ve fotoğraf ile parmak izi bilgileri Başvuru Merkezine teslim edilir. İngiltere vizesi başvuruları ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir. Ancak başvurulan vize türüne ve İngiliz Konsolosluğunun yoğunluğuna göre bu süre değişmektedir.

İngiltere vizesi Schengen bölgesi içerisindeki ülkelerde geçerliliği bulunmamaktadır. Aynı şekilde Schengen Vizesi sahibi olarak Avrupa ülkelerine en fazla 90 gün seyahat hakkı bulunan bireylerin İngiltere’ye vizesiz giriş hakkı bulunmamaktadır. Diplomatik pasaport sahibi olan bireylerin İngiltere vizesi olmadan İngiltere’de en fazla 180 gün bulunma hakkı vardır. İngiltere vizesi Schengen bölgesi içerisinde geçerli olmamasının yanı sıra son dönemlerde İngiltere’nin Avrupa Birliğinden çıkış süreci (Brexit) içerisinde vize türleri ve vize şartlarında değişik yapılması öngörülmektedir.

Firmamız 2006 yılından beri ingiltere vizesi, ankara anlaşması vizesi, ingiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımıza İngiltere vizesi ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Schengen Bölgesi için Kullanılabilir Mi?" sayfası 430 defa okundu