İngiltere Vizesi Sponsor Mektubu İçinde Neler Bulunmalıdır?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-21 09:33:56

İngiltere vizesi sponsor mektubu içerisinde bulunması gereken bilgiler, sponsorluğun kapsamına göre farklılık göstermektedir.

İngiltere seyahatinde maddi destek sağlayacak kurum veya kuruluşlardan destek alındığını gösteren ve bu katkının içeriğinde neler olacağını ifade eden İngiltere vizesi sponsor mektubu, başvuru evrakları arasında bulunması oldukça önemli olan bir belgedir.

Sponsor olacak kişi veya kurumdan alınması gereken bu belgenin İngiltere vizesi başvuru dosyasında bulunması vize sonucuna olumlu yönde etki edecektir. İngiltere vizesi sponsor mektubu, başvuru evrakları arasına koyulmadığı takdirde vize reddi alma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. İngiltere vizesi başvuru evrakları arasında olmazsa olmaz maddi yeterlilik belgesi yerine geçen bu belge sebebiyle vize reddi almak istemiyorsanız CSS Müşavirlik uzmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz.

Örnek olarak İngiltere vizesi sponsor mektubu başvuru dosyasında bulunması gereken vize türü İngiltere Öğrenci Vizesidir. Öğrenci Vizesi, İngiltere’de lise, lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitimler almak isteyen bireylerin başvurabileceği vize türlerinden oluşmaktadır. İngiltere vizesi sponsor mektubu, başvuru sahibinin seyahatini hangi maddi imkanlarla sağlayacağına dair bilgiyi içerecektir. Sponsor olacak kişi veya tüzel kişilik sponsorluk yazısı içine bu kişiye neden sponsor olduğunu ne gibi katkılar sağlayacağını veya ne kadar maddi yardım yapacağını, kendi finansal imkanlarının buna yeterli olduğunu kanıtlayan belgeleri vb. noktaları yazacaktır. Sponsor olacak kurumun sponsorluk lisansının olması gereklidir. Aksi takdirde sponsorluk belgesi geçerli sayılmayacaktır. Sponsorluk lisansı İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından verilmektedir.

Firmamız 2006 yılından beri ingiltere vizesi, ankara anlaşması vizesi, ingiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımıza İngiltere vizesi aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Sponsor Mektubu İçinde Neler Bulunmalıdır?" sayfası 1019 defa okundu