İngiltere Vizesi UKBA İşlemleri Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-21 11:41:31

İngiltere vizesi UKBA (UK Border Agency), yıl içerisinde milyonlarca vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlanmasından sorumlu olan departman olup yeni ismi UK Visas and Immigration olarak belirlenmiştir.

Yıl içerisinde birçok ülkeden ve birçok kesimden insanın başvuruda bulunduğu ve İngiltere’de yaşama veya ziyaret etme hakkı kazandığı İngiltere vizesi, sürekli oturum, İngiltere vatandaşlığı vb. başvurularının değerlendirilmesinin yapıldığı İngiltere İçişleri Bakanlığına bağlı İngiltere vizesi UKBA departmanının adı UK Visas and Immigration değiştirilmiştir.

İngiliz hükümetinin ilk görevi vatandaşlarının ve ülkenin güvenliğini sağlamak olup İçişleri Bakanlığı da 1782 yılından beri bu sorumluluğun temel rolünü üstlenmekte ve ekonomik refahın sağlanması için adımlar atmaktadır. İngiltere vizesi UKBA (UK Border Agency) yani UKVI (Visas and Immigration) İngiltere vizesi veya İngiltere göçmenlik başvuruların değerlendirilmesi hususunda ulusal güvenliğin teminini sağlamaktadır.

İngiltere vizesi başvuru işlemleri için birtakım prosedürler belirlenmiştir. İngiltere vizesi türleri için her yıl değişen vize harcı belirlenmektedir. Bu harcın ödenmesi ile vize başvuru işlemleri başlatılabilecektir. İngiltere vizesi başvuru işlemlerini şirket danışmanlarımızdan profesyonel hizmet alarak yapmaya karar veren bireyler için tercih edilen vize türüne uygun başvuru için gerekli belgeler listesi kişilere verilecek, başvuru formu bu evraklar ışığında uzmanlarımızca doldurulacak, gerekli ise tercümeler yapılacak ve başvuru dosyası titizlikle hazırlanmış olacaktır.

İngiltere vizesi UKBA günümüzde UK Visas and Immigration olan departmanın belirlediği TLScontact Başvuru Merkezlerinden randevu alınır, başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler teslim edilir. Başvuru sonucu ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanabilmektedir.

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanları İngiltere Vizesi aracılığıyla tüm sorularınızı cevaplayacak ve talep etmeniz halinde başvuru işlemlerini başlatabilecektir.

"İngiltere Vizesi UKBA İşlemleri Nelerdir?" sayfası 504 defa okundu