İngiltere Vizesi Vesikalık Fotoğraf Başvuru Dosyasında Bulunmalı Mıdır?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-21 11:45:28

İngiltere vizesi vesikalık fotoğraf yerine biyometrik fotoğraf Başvuru Merkezlerinde çekilmekte, parmak iziyle birlikte başvuru dosyasına eklenerek İngiliz Konsolosluğuna değerlendirilmesi amacıyla gönderilmektedir.

İngiltere vizesi vesikalık fotoğraf yeni başvuru prosedürleri içerisinde artık gerekli değildir. İngiltere vize ücretinin ödenip, başvuru formunun doldurulup, başvuru dosyasının vize türüne ve kişinin koşullarına uygun gerekli evraklarla tamamlanmasıyla İngiltere vizesi Başvuru Merkezinden alınacak olan randevu gün ve saatinde görevliler tarafından biyometrik fotoğrafınız çekilecektir. Başvuru Merkezleri artık başvuru sahiplerinin İngiltere vizesi vesikalık fotoğraflarını değil dijital fotoğraflarını tercih etmektedir.

Dijital fotoğraf yani biyometrik fotoğrafın çekilerek sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Bu tür fotoğrafların geçerli sayılabilmesi için belirli kuralların uygulanması gereklidir. Örneğin dijital fotoğraf için başvuru sahiplerinin yüzünde yoğun makyaj, güneş gözlüğü, gözlerinin net görünmesini engelleyen numaralı gözlük, yüzünü kapatacak şekilde eşarp, takı vb. engellerin bulunmamasına dikkat edilmelidir. Başvuru sahibinin biyometrik fotoğrafında düz beyaz bir fon olması ve renkli, desenli, manzaralı fonlar, farklı objelerin resimde göründüğü (çiçek, saksı, başka birinin uzvu vb.) fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

Başvuru sahibi kadın ise saçları toplu, gülümsemeyen, düz olarak bakan bir yüz ile fotoğrafını çektirmelidir. Doğrudan kameraya bakılmalı ve aşağı, yukarı, sağa veya sola bakan bireylerin biyometrik fotoğrafı hatalı sayılacaktır. İngiltere vizesi vesikalık artık gerekmemekle birlikte biyometrik parmak izi ve fotoğraf uluslararası güvenliğin sağlanması açısından büyük önem taşımaktadır. İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak isteyenler danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerine başlayabilir ya da vize reddine itiraz başvurusunda bulunabilirler.

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanları İngiltere Vizesi aracılığıyla tüm sorularınızı cevaplayacak ve talep etmeniz halinde başvuru işlemlerini başlatabilecektir.

"İngiltere Vizesi Vesikalık Fotoğraf Başvuru Dosyasında Bulunmalı Mıdır?" sayfası 535 defa okundu