Öğrenciler İngiltere Vizesi Almak İçin Hangi Türlere Başvurabilir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-09 09:52:50

Öğrenci olarak İngiltere’ye gitmek isteyen bireylerin İngiltere vizesi almak için sağlanması gereken şartlar vize türlerine göre değişiklik göstermektedir.

Birleşik Krallık’ta eğitim görmek isteyen kişilerin alacağı eğitim, eğitimin süresi vb. kriterlere göre seçebileceği çeşitli İngiltere Öğrenci Vizesi türleri vardır. Bunlar İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak sayılabilir.

İngiltere vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere vizesi almak isteyen bireylerin uygulaması gereken prosedürler oldukça zorlu ve karmaşık bir süreçten oluşmaktadır. İngiltere vizesi almak isteyen bireylerin başvuru prosedürlerine başlamadan önce yapması gerekenlerden biri, vize türünü doğru belirlemek olup İngiltere vize türünüzü firmamızın uzmanlarına danışarak İngiltere’ye yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun şekilde belirleyebilirsiniz.

Başvuru yapılacak olan vize türüne ve vize süresine uygun başvuru harcının yatırılmasıyla başvuru işlemleri başlamış olacaktır. Başvuru ücretini yatırmayan bireylerin başvuru prosedürleri başlatılamayacaktır. İngiltere vizesi almak için vize işlemlerini firmamızın uzmanlarıyla yapmaya karar veren bireylere başvurulan vize türüne uygun olarak başvuru evrakları listesi verilecek ve bu evraklar eksiksiz şekilde toparlanarak başvuru dosyasına eklenecektir. İngiltere vizesi başvuru dosyasında eksik veya hatalı belgenin bulunması vize sonucunun olumlu olma ihtimalini azaltabilecek etkenlerden bir tanesidir. İngiltere vizesi reddedilme sebeplerinin neler olabileceğine dair tüm sorularınızı firmamızın uzmanlarına sorabilirsiniz.

İngiltere vize türlerinin şartlarına ve kişilerin yaşam standartlarına uygun şekilde hazırlanacak olan başvuru dosyası Başvuru Merkezinden alınan randevu gün ve saatinde biyometrik bilgilerle teslim edilerek başvuru süreci tamamlanmaktadır. İngiltere vizesi başvurusu vize türlerine göre farklı süreçlerde sonuçlanmaktadır. Örneğin, Turist Vizesi başvuruları ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktayken Aile Birleşimi Vizesi yaklaşık 12 hafta içerisinde sonuçlanabilmektedir. Vize başvuru ücretleri ve vize süresi hakkında detaylı bilgi için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. 

İngiltere vize prosedürleri için tıkla!

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.  Uzmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"Öğrenciler İngiltere Vizesi Almak İçin Hangi Türlere Başvurabilir?" sayfası 492 defa okundu